X-Fighters 2012 – Levi Sherwood podbija Dubaj!
Piotr Jędrzejak
16 kwietnia 2012

Nowozelandczyk Levi Sherwood wygrał pierwszą w tym sezonie rundę w Dubaju. „Wunderkind” FMXu zdobył swoje pierwsze zwycięstwo od 2010 roku.

Sherwood otworzył sezon wspaniałym pokazem przed 20 000 widzów na plaży Jumeirah – było to jednocześnie jego czwarte zwycięstwo w karierze. Kolejną niespodzianką było drugie miejsce Roba Adelbera. Trzeci wylądował Javier Villegas, uznany niedawno za najlepszego zawodnika FMX.

Pecha mieli zarówno broniący tytułu Dany Torres oraz Andre Villa, jego poważny rywal. Obaj odpadli już w ćwierćfinałach, kończąc odpowiednio na ósmym i piątym miejscu. Tym bardziej, że po kontuzji nogi z poprzedniego sezonu, Villa wskoczył aż na drugie miejsce w kwalifikacjach. Najlepszy okazał się mimo wszystko Sherwood ze swoim elastycznym i płynnym stylem. Zwyciężył, otwierając walkę o główną nagrodę tego sezonu – milion dolarów!


Wyniki:
1. Levi Sherwood (NZL),
2. Rob Adelberg (AUS),
3. Javier Villegas (CHL),
4. Josh Sheehan (AUS),
5. Andre Villa (NOR),
6. Todd Potter (USA),
7. Edgar Torronteras (ESP),
8. Dany Torres (ESP),
9. Matt Rebeaud (SUI),
10. Eigo Sato (JPN).

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły