Kyle Demelo: pierwszy na świecie front flip na snowbike’u!

- Piotr Jędrzejak

Niewiele jest na świecie dyscyplin sportowych, które ewoluują w tak szybkim tempie, jak FMX.

Kyle Demelo jest jednym z niewielu na świecie ludzi, którzy uprawiają FMX na snowbike’u, czyli na crossie z płozą oraz gąsienicą. W trakcie zimowych X-Games w Aspen w styczniu tego roku, miał plan zniszczyć konkurencje całkowicie i wykręcić front flipa. Wyczyn byłby tym bardziej niesamowity, ponieważ całe wydarzenie było transmitowane w telewizji na żywo.

Niestety Kyle nie wylądował. Nie dokręcił obrotu. Jemu nic się nie stało, ale motocykl już nie był w stanie do jazdy. Co zrobił Kyle? Poprosił innego zawodnika Bretta Trucote, aby ten pożyczył mu swojego snowbike’a. Kyle powtórzył próbę – tym razem na motocyklu, którym jechał pierwszy raz. Znowu się nie udało – nie dokręcił obrotu i zniszczył drugi motocykl.

Ale 27-latek nie poddał się łatwo. Wytrenował ewolucję do basenu z piankami w swoim prywatnym parku FMX i gdy już był gotowy, zaprosił do siebie kamery Monster Energy. Pierwsza próba poza basenem z piankami i jest! Pierwszy na świecie front flip na snowbike’u! Dany Demelo!

P.S.: Zauważyliście kozę? To domowy zwierzak Dany’ego. Nazywa się Gouda i ma 1700 followersów na Insta. 😉

Kyle Demelo i jego snowbike

Kyle Demelo i jego snowbike

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl