Kyle Demelo: pierwszy na świecie front flip na snowbike’u!
Piotr Jędrzejak
20 marca 2019

Niewiele jest na świecie dyscyplin sportowych, które ewoluują w tak szybkim tempie, jak FMX.

Kyle Demelo jest jednym z niewielu na świecie ludzi, którzy uprawiają FMX na snowbike’u, czyli na crossie z płozą oraz gąsienicą. W trakcie zimowych X-Games w Aspen w styczniu tego roku, miał plan zniszczyć konkurencje całkowicie i wykręcić front flipa. Wyczyn byłby tym bardziej niesamowity, ponieważ całe wydarzenie było transmitowane w telewizji na żywo.

Niestety Kyle nie wylądował. Nie dokręcił obrotu. Jemu nic się nie stało, ale motocykl już nie był w stanie do jazdy. Co zrobił Kyle? Poprosił innego zawodnika Bretta Trucote, aby ten pożyczył mu swojego snowbike’a. Kyle powtórzył próbę – tym razem na motocyklu, którym jechał pierwszy raz. Znowu się nie udało – nie dokręcił obrotu i zniszczył drugi motocykl.

Ale 27-latek nie poddał się łatwo. Wytrenował ewolucję do basenu z piankami w swoim prywatnym parku FMX i gdy już był gotowy, zaprosił do siebie kamery Monster Energy. Pierwsza próba poza basenem z piankami i jest! Pierwszy na świecie front flip na snowbike’u! Dany Demelo!

P.S.: Zauważyliście kozę? To domowy zwierzak Dany’ego. Nazywa się Gouda i ma 1700 followersów na Insta. 😉

Kyle Demelo i jego snowbike
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły