World Supersport: kolizja z wybiciem w stylu motocross [film i zdjęcia]
Piotr Jędrzejak
20 marca 2019

Runda WorldSBK w Tajlandii to nie tylko dominacja Ducati w klasie Superbike, ale także niecodzienny wyczyn w klasie Supersport.

Tuż po starcie sześćsetek, na zakręcie w prawo, Ayrton Badovini zalicza wypadek. To zawsze niebezpieczna sytuacja, gdy motocykle jadą w „tłumie”. Gdy Corentin Perolari zobaczył przed sobą sunącego po asfalcie Badoviniego, musiał wyprostować motocykl, aby nie uderzyć w kolegę. Jednak gdy zauważył, że dokładnie w jego kierunku sunie także Kawasaki ZX-6R Badoviniego, było już zbyt późno. Perolari uderzył w Kawasaki, wybiło go w powietrze i tak przeleciał dobrych kilka metrów. Dobrze, że kiedyś startował w MX.

„Nagle uderzyłem w jego motocykl, czułem się bardziej jak w motocrossie”powiedział Perolari. Nie bez problemu, ale młody Francuz utrzymał się na kołach. Spadł na tył stawki, jednak zaliczył także spektakularny powrót i ukończył wyścig na 11 miejscu.

Nagranie z wydarzenia obejrzycie na stronie WorldSBK.com – jest darmowe, jednak trzeba być zalogowanym. WorldSBK udostępnia także serię zdjęć z niecodziennej kolizji:

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły