World Supersport: kolizja z wybiciem w stylu motocross [film i zdjęcia]

- Piotr Jędrzejak

Runda WorldSBK w Tajlandii to nie tylko dominacja Ducati w klasie Superbike, ale także niecodzienny wyczyn w klasie Supersport.

Tuż po starcie sześćsetek, na zakręcie w prawo, Ayrton Badovini zalicza wypadek. To zawsze niebezpieczna sytuacja, gdy motocykle jadą w „tłumie”. Gdy Corentin Perolari zobaczył przed sobą sunącego po asfalcie Badoviniego, musiał wyprostować motocykl, aby nie uderzyć w kolegę. Jednak gdy zauważył, że dokładnie w jego kierunku sunie także Kawasaki ZX-6R Badoviniego, było już zbyt późno. Perolari uderzył w Kawasaki, wybiło go w powietrze i tak przeleciał dobrych kilka metrów. Dobrze, że kiedyś startował w MX.

„Nagle uderzyłem w jego motocykl, czułem się bardziej jak w motocrossie”powiedział Perolari. Nie bez problemu, ale młody Francuz utrzymał się na kołach. Spadł na tył stawki, jednak zaliczył także spektakularny powrót i ukończył wyścig na 11 miejscu.

Nagranie z wydarzenia obejrzycie na stronie WorldSBK.com – jest darmowe, jednak trzeba być zalogowanym. WorldSBK udostępnia także serię zdjęć z niecodziennej kolizji:

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (1)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (2)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (3)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (4)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (5)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (6)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (7)

Perolari przelatuje nad Badovini - wypadek World Supersport Tajlandia 2019 - fot WorldSBK_com (8)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl