Tego jeszcze nie było: dron wyścigowy nagrywa zawodnika FMX

- Piotr Jędrzejak

Kiedyś wszelkie zdjęcia z lotu ptaka wywoływały większą ekscytację, niż opad śniegu w lipcu. Teraz filmowanie dronem stało się tak popularne, że przestajemy zwracać uwagę na „efekt wow”. Ale właśnie pojawiło się coś nowego i świeżego. 

Przed Wami film będący współpracą jednego z najlepszych zawodników FMX na świecie (Tom Pages) oraz jednego z najlepszych pilotów dronów wyścigowych (Tom 'Tomz’ Panaiva). Wiecie co robi się w FMXie, ale czym charakteryzują się drony wyścigowe? Rozpędzają się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 1 sekundy, osiągają max 130-150 km/h, a ich zwrotność najtrafniej porównać można do lotu muchy.

Aby w ogóle osiągnąć coś ciekawego, obaj piloci musieli nauczyć się współpracować. Aby uzyskać satysfakcjonujące ujęcia, pilot drona musi trzymać się metr od kręcącego się w powietrzu motocykla, ale wszystko ogląda przez okulary First Person View, sam również kręci flipy, a do tego wypadałoby jeszcze celować kamerą w odpowiedni kadr. No a kontakt w powietrzu, gdy Tom Pages kręci double backflipa, raczej nie jest pożądany. Kolejny problem polega na tym, że sztuka musi wyjść obu pilotom w tej samej próbie. Jeżeli pilot drona złapie dobry kadr, ale motocyklista nie sklei lądowania – ujęcie trzeba powtórzyć.

A teraz sprawdźcie, co chłopakom udało się stworzyć. Szok!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl