Koniec pewnej ery: filmowe wspomnienia z 18 lat wyścigów Daniego Pedrosy
Piotr Jędrzejak
15 listopada 2018

W najbliższą niedzielę odbędzie się finałowy wyścig MotoGP tego sezonu. Tytuł Mistrzowski został przydzielony już jakiś czas temu, ale niedziela będzie wyjątkowa też z innego powodu – to ostatni start Daniego Pedrosy.

Po 54 zwycięstwach w Grand Prix, 31 zwycięstwach w MotoGP, 153 podiach GP, 3 tytułach Mistrza Świata, wyścigowa kariera 33-letniego Hiszpana w niedzielę dobiegnie końca. Czy w Walencji uda mu się poprawić swoje statystyki? Nie jest to wykluczone, ponieważ tor Ricardo Tormo jest jednym z ulubionych obiektów Hiszpana.

Rok temu Pedrosa wygrał w Walencji po pojedynku z Johannem Zarco, co było jego 4. zwycięstwem w Walencji w klasie MotoGP. Poza tym wygrywał w latach 2007, 2009, 2017 oraz 2012, kiedy to zdominował wyścig po starcie z pit lane. Doliczając jeszcze starty w klasach 125 oraz 250, Pedrosa w Walencji stawał na podium 11 razy.

Jednak – póki co! – sezon 2018 jest pierwszym od czasu debiutu w klasie 125 w roku 2001, kiedy to Dani Pedrosa ani razu nie stanął na podium. Czy ostatni wyścig w karierze zakończy z przytupem, na którymś ze stopni podium? Tego mu życzymy.

Teraz obejrzyjcie krótki klip przygotowany przez organizatora MotoGP, pod tytułem „Koniec pewnej ery: 18 lat wyścigów Pedrosy”.

Oczywiście Dani nie zniknie zupełnie z padoku MotoGP. Kilka tygodni temu ogłoszona została informacja, że Dani Pedrosa w sezonach 2019-2020 pełnił będzie funkcję kierowcy testowego w zespole KTM.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły