Koniec pewnej ery: filmowe wspomnienia z 18 lat wyścigów Daniego Pedrosy

- Piotr Jędrzejak

W najbliższą niedzielę odbędzie się finałowy wyścig MotoGP tego sezonu. Tytuł Mistrzowski został przydzielony już jakiś czas temu, ale niedziela będzie wyjątkowa też z innego powodu – to ostatni start Daniego Pedrosy.

Po 54 zwycięstwach w Grand Prix, 31 zwycięstwach w MotoGP, 153 podiach GP, 3 tytułach Mistrza Świata, wyścigowa kariera 33-letniego Hiszpana w niedzielę dobiegnie końca. Czy w Walencji uda mu się poprawić swoje statystyki? Nie jest to wykluczone, ponieważ tor Ricardo Tormo jest jednym z ulubionych obiektów Hiszpana.

Rok temu Pedrosa wygrał w Walencji po pojedynku z Johannem Zarco, co było jego 4. zwycięstwem w Walencji w klasie MotoGP. Poza tym wygrywał w latach 2007, 2009, 2017 oraz 2012, kiedy to zdominował wyścig po starcie z pit lane. Doliczając jeszcze starty w klasach 125 oraz 250, Pedrosa w Walencji stawał na podium 11 razy.

Jednak – póki co! – sezon 2018 jest pierwszym od czasu debiutu w klasie 125 w roku 2001, kiedy to Dani Pedrosa ani razu nie stanął na podium. Czy ostatni wyścig w karierze zakończy z przytupem, na którymś ze stopni podium? Tego mu życzymy.

Teraz obejrzyjcie krótki klip przygotowany przez organizatora MotoGP, pod tytułem „Koniec pewnej ery: 18 lat wyścigów Pedrosy”.

Oczywiście Dani nie zniknie zupełnie z padoku MotoGP. Kilka tygodni temu ogłoszona została informacja, że Dani Pedrosa w sezonach 2019-2020 pełnił będzie funkcję kierowcy testowego w zespole KTM.

Dani Pedrosa KTM 2019-2020

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl