FMX Awards zostały zapoczątkowane w 2006 roku przez Berlinièros Sports Agency żeby uczcić najlepszych zawodników freestyle motocross na świecie. Od tamtej pory co roku nagradzani są ci, którzy w minionym roku wyróżniali się z tłumu.

Wybierając zawodnika do tytułu „Najlepszy Międzynarodowy Zawodnik FMX 2011”, międzynarodowa scena FMXu najwięcej głosów oddała na Javiera Villegasa! Kierowca z Chile wygrał Mistrzostwa Świata FMX (Night of the Jumps) w 2011 roku, a zebrał łącznie 64% głosów. Dany Torres, zwycięzca X-Fighters 2011 zdobył tytuł Najlepszego Europejskiego Zawodnika FMX. Robbie Maddison już trzeci raz z rzędu zgarnął tytuł dla najlepszego Australijczyka, a amerykańska nagroda powędrowała do zwycięzcy X-Games, Nate Adamsa

Najwięcej głosów dla najlepszej imprezy/zawodów FMX zgarnęła seria Red Bull X-Fighters. Dalej uplasowały się X Games, a Night of the Jumps to dopiero trzecia pozycja. Najlepszym motocyklem do freestylu po raz kolejny została Yamaha YZ250. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami, a poniżej znajdziecie zestawienie zwycięzców w każdej z kategorii:

Kategoria Zwycięzca 
Best International FMX Rider Javier Villegas (CHL)
Best European FMX Rider Dany Torres (ESP)
Best American FMX Rider Nate Adams (USA)
Best Australian FMX Rider Robbie Maddison (AUS)
Best African FMX Rider Alastair Sayer (BOT)
Best Asian FMX Rider Taka Higashino (JAP)
Best German FMX Rider Hannes Ackermann GER)
Best Brazilian FMX Rider Marcelo Simoes (BRA)
Best International FMX Rookie Maikel Melero (ESP)
Best European FMX Rookie Maikel Melero (ESP)
Best German FMX Rookie Luc Ackermann (GER)
Best FMX Series / Event X-Fighters
Best FMX Bike Yamaha YZ 250
Best Trick Innovation Bikeflip (Attempt) / Kyle Loza (USA)