Impostal Pitbike MRF CUP: wyścigi i wypożyczalnia pitbike na obiekcie FMX

- MotoRmania

Wyścigi na pitbikach, szkółka jazdy, treningi FMX: zapisy już otwarte!

informacja prasowa

Już 2. maja w Prądkach odbędzie się I runda „Impostal Pitbike MRF CUP”. Podczas tej imprezy można liczyć na sporo atrakcji, w postaci żużlowego derby na Pitbike, odbędzie się też otwarcie Szkoły i wypożyczalni Motocross Sky Fighters. Wszystkie szczegóły imprezy poniżej, a organizator już teraz zaprasza na popołudnie atrakcji do Centrum szkoleniowego Sky Fighters – wstęp wolny.

Wyścig 1

Centrum szkoleniowe Sky Fighters w Prądkach powstało niespełna kilka miesięcy temu i zajmuje się profesjonalnym szkoleniem zawodników FMX i Motocross. Jest ono połączone z centrum sportów ekstremalnych, co sprawia, że jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce, gdzie oprócz profesjonalnie przygotowanego FMX parku z ogromnym basenem z gąbkami, w którym, na co dzień trenuje ekipa Sky Fighters znaleźć można takie atrakcje jak: tunel aerodynamiczny, paintball, flyboard czy wypożyczalnię motocykli kierowaną przez licencjonowanego instruktora sportów motorowych PZM.

plakat - impostal pitbike MRF cupŻużlowe derby Pitbike – Zawodnicy z Bydgoszczy, Torunia i Ostrowa Wielkopolskiego staną pod taśmą by zmierzyć się w na specjalnie przygotowanym owalu z ziemnymi bandami. Nie zabraknie ostrego ścigania i jazdy na granicy ryzyka. Będą to pierwsze tego typu zmagania w tej części Polski. Żużel na Pitbike cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród żużlowców, mechaników żużlowych a także fanów żużla, którzy chcą spróbować swoich sił na nieco słabszych motocyklach. Największą zaletą żużla na pitbike-ach jest możliwość spróbowania swoich sił po odbyciu krótkiego szkolenia i na wypożyczonym motocyklu.

„Impostal Pitbike MRF CUP” to pierwsza w tym sezonie runda zmagań zawodników pitbike, którzy zmierzą się na torze motocrossowym. Tor ten będzie przygotowany specjalnie na potrzeby imprezy. Będą się na nim znajdowały skoki, szybkie zakręty oraz przeszkody rodem z amerykańskiego Supercrossu. Tor skonstruowany będzie tak, aby mogli jeździć na nim amatorzy stawiający swoje pierwsze kroki na motocyklach, jak i osoby, które potrafią się już ścigać. Zawodnicy będą walczyć o trakcyjne nagrody pieniężne ufundowane przez firmę Impostal – rury stalowe oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Ogio Polska i pitbike MRF.

Wypożyczalnia motocykli – pomiędzy zawodami każdy zainteresowany będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe motocyklem pod okiem profesjonalnego instruktora. Szkoła Motocross Sky Fighters pomyślała również o odpowiednim zabezpieczeniu osób chcących korzystać z wypożyczalni jak i o torze, na którym będzie można stawiać Wyścig - muldyswoje pierwsze kroki na motocyklu. Razem z motocyklem zostaną także wypożyczone: specjalny crossowy kask oraz ochraniacze. Bezpłatnych porad odnośnie techniki jazdy będą udzielali również zawodnicy Sky Fighters. Motocykle, jakie będzie można wypożyczyć to:

Pitbike MRF 80 – motocykl przeznaczony dla najmłodszych z półautomatyczną skrzynią biegów (od 7 do 12 lat)

Pitbike MRF 125 – motocykl przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Dysponuje on dość dużym zapasem mocy pozwalającym na pokonywanie ponad 10 metrowych skoków w powietrzu.

Pitbike MRF 144 HQ – motocykl z profesjonalnie przygotowanym zawieszeniem oraz dużą mocą, który jest przygotowany do startów w zawodach. Polecany dla osób umiejących już jeździć i chcących uczyć się skoków z rampy lub startować w zawodach motocross.

Trening 2-krotnego Mistrza Polski FMX – poza emocjami związanymi z rywalizacją w wyścigach, dla osób, które zjawią się w Centrum Szkoleniowym Sky Fighters, nie lada gratką będzie możliwość przyjrzenia się od wewnątrz treningowi Artura Puzio. Założyciel ekipy Sky Fighters zapowiedział, że podczas treningu wykona „backflipa”, czyli salto na motocyklu crossowym, na odległości 23 metrów.

Pokaz FMX Artur Puzio

Ekstremalne atrakcje – poza wyścigami, wypożyczalnią oraz pokazem FMX w trakcie trwania imprezy będzie można również skorzystać z innych atrakcji centrum sportów ekstremalnych.

Sponsorami imprezy są:  Impostal – rury stalowe, Ogio Polska, Pitbike MRF, Szkoła Motocross Sky Fighters

Osoby chcące wziąć udział w zawodach pitbike oraz motocross proszone są o zgłaszanie się poprzez formularz kontaktowy na www.puzioskyfighters.pl

Impreza zaczyna się wyścigami kwalifikacyjnymi od 14.00, Serdecznie zapraszamy.

WSTĘP WOLNY!!!

Więcej informacji na temat imprezy:  www.puzioskyfighters.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl