Nowy rekord prędkości motocykla na wodzie: Luca Colombo pokonuje jezioro Como

- Piotr Jędrzejak

104 km/h na wodzie, jadąc motocyklem. Brzmi i wygląda przerażająco.

Pamiętacie widowiskowy klip z udziałem Robbiego Maddisona pod tytułem Pipe Dream? Ten jeden z najbardziej znanych na świecie kaskaderów surfował wtedy motocyklem na falach, dosłownie. Maddo nie odpuścił i jeszcze wielokrotnie jeździł po wodzie, na przykład po kanałach rzecznych w Hadze. Robbie był także właścicielem rekordu prędkości w jeździe motocyklem po wodzie, który wynosił 93,3 km/h.

Użyliśmy czasu przeszłego, bo niespełna miesiąc temu pewien Włoch pokonał ten wynik! Luca Colombo przygotował Hondę CRF450R, założył przede wszystkim oponę łopatkową oraz dostosowane płozy. W czasie specjalnie przygotowanego wydarzenia wypłynął / wyjechał na jezioro Como! W osiągnięciu przerażającej prędkości nie przeszkodziła mu nawet pompowana boja, która przedwcześnie wybuchła w trakcie jazdy. Niewiele widział, miał ograniczoną możliwość kierowania, ale rozpędził się do 104 km/h! Wynik zadedykował Robbiemu – czyżby będzie odwet?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl