Czy Honda wskrzesi model Deauville z silnikiem 1000 na rok 2020?

- Piotr Jędrzejak

Nasi koledzy po fachu z francuskiej redakcji MotoStation.com donoszą, że plotkę o nowym wcieleniu Deauville z silnikiem 1000 potwierdzają dwa niezależne źródła. 

Oryginalna Honda NTV650 Deauville powstała w 1998 roku i szybko zyskała popularność jako niedrogi, przyjazny i fantastycznie skuteczny motocykl turystyczny lekkiej klasy. Produkcja zakończyła się w 2013 roku, a teraz Francuzi donoszą, że Deauville wróci już na sezon 2020. Tę informację mają potwierdzać dwa różne źródła.

Według plotek nowe wcielenie motocykla otrzymać litrowy, dwucylindrowy silnik rzędowy z Afryki Twin, co jest lekką zmianą w stosunku do oryginalnej jednostki V2. Francuzi twierdzą, że jedyną dostępną skrzynią byłaby automatyczna DCT. Napęd wciąż przenoszony byłby wałem kardana. No i nie zabraknie elementu charakterystycznego, czyli zintegrowanych kufrów wpisujących się w linię owiewek.

Zdjęcia, które tutaj widzicie, są wizją grafika. Używając owiewki z modelu VFR, Ulysse Leteneur naszkicował możliwy design nowej Hondy Deauville.

Honda Deauville 1000 2020 szkic

Czy jest szansa, aby plotki się potwierdziły? Od dawna mówiono, że Honda może wykorzystać silnik stosowany w Africa Twin także w innych modelach. Wskrzeszenie Deauville byłoby w takim przypadku świetną zagrywką. Stosunkowo lekki motocykl na daleką turystykę szosową na pewno znajdzie swoich odbiorców, co Wy na to?

Honda DEAUVILLE 1000 2020 plotki

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl