Avon Tyres dołącza do oferty Goodyeara – nowe opony motocyklowe dla każdego motocyklisty

- MotoRmania

Z myślą o motocyklistach, Goodyear poszerza swoją ofertę o opony motocyklowe marki Avon Tyres – jednej z najbardziej doświadczonych marek w branży. Opony Avon Tyres dostępne będą w portfolio obok cenionych produktów Dunlopa, co zwiększa wszechstronność oferty dla wszystkich segmentów rynku motocyklowego.

Nowa oferta Avon Tyres obejmuje wiele modeli, w tym popularny Roadrider MKII dla motocykli sportowych oraz Cobra Chrome dla motocykli typu cruiser i custom. Ponadto Avon będzie nadal produkował modele hypersportowe, sportowe opony turystyczne, do zastosowań terenowych, klasyczne wzory oraz opony do skuterów. Opony Avon Tyres w połączeniu z szeroką gamą opon Dunlop stanowią silną ofertę partnerską na rynku.

„Marki Dunlop i Avon mają wspaniałą historię i ekscytującą przyszłość przed sobą. Ich gamy są wysoce komplementarne i znacząco zróżnicowane, co daje nam możliwość oferowania motocyklistom szerszego wyboru opon w ramach jednego z najmłodszych portfeli produktów w branży. W kolejnych latach planujemy wdrożenie nowych linii opon oraz modernizacje technologii” – wyjaśnił Ben Hoge, General Manager Motorcycle Goodyear w Europie.

Długoterminowa strategia Goodyeara dla dwóch słynnych marek opon motocyklowych wiąże się z dalszym rozwojem centrum doskonalenia opon motocyklowych w Montlucon we Francji. Tam powstają wiele produktów klasy premium z gamy Dunlop, w tym opony wyścigowe dostarczane do mistrzostw świata Moto2TM i Długodystansowych Mistrzostw Świata FIM (WEC).

Od 2022 roku marka Avon Tyres dołączyła do rodziny Goodyeara, a włączenie opon motocyklowych do oferty to kolejny etap rozwoju portfolio Goodyeara, gdzie marka Avon pozostanie też obecna w segmencie opon do pojazdów osobowych.

Źródło: Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl