Łukasz Lonka nie żyje

- Piotr Jędrzejak

Wielokrotny Mistrz Polski w motocrossie, 29-letni Łukasz Lonka zmarł dzisiaj, 10 lipca. Poinformowała o tym jego żona, Edyta Lonka.

W niedzielę 7 lipca podczas II rundy East Motocross Cup na torze pod Lubartowem w województwie lubelskim, Łukasz walczył o zwycięstwo w wyścigu. Zaliczył jednak groźny wypadek po jednym ze skoków. Stracił przytomność. Na miejscu prowadzona była akcja reanimacyjna, udało się przywrócić Łukaszowi funkcje życiowe. Zawodnik został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Na oddziale intensywnej terapii lekarze walczyli o życie Łukasza.

W międzyczasie w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat śmierci Łukasza. Niestety my także powtórzyliśmy tę plotkę – przepraszamy, jest nam żal. Szybko dowiedzieliśmy się, że to nieprawda i trzymaliśmy kciuki za powrót Łukasza do zdrowia.

Niestety dziś, w środę rano żona Łukasza, Edyta Lonka oficjalnie przekazała tragiczną informację. Łukasz odszedł. Miał 29 lat.

Jako redakcja MotoRmanii wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom Łukasza Lonki. Polski motocross stracił niesamowitego zawodnika oraz wspaniałego człowieka.

Łukasz Lonka

Łukasz Lonka

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl