Łukasz Lonka nie żyje
Piotr Jędrzejak
10 lipca 2019

Wielokrotny Mistrz Polski w motocrossie, 29-letni Łukasz Lonka zmarł dzisiaj, 10 lipca. Poinformowała o tym jego żona, Edyta Lonka.

W niedzielę 7 lipca podczas II rundy East Motocross Cup na torze pod Lubartowem w województwie lubelskim, Łukasz walczył o zwycięstwo w wyścigu. Zaliczył jednak groźny wypadek po jednym ze skoków. Stracił przytomność. Na miejscu prowadzona była akcja reanimacyjna, udało się przywrócić Łukaszowi funkcje życiowe. Zawodnik został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Lublinie. Na oddziale intensywnej terapii lekarze walczyli o życie Łukasza.

W międzyczasie w mediach pojawiły się nieprawdziwe informacje na temat śmierci Łukasza. Niestety my także powtórzyliśmy tę plotkę – przepraszamy, jest nam żal. Szybko dowiedzieliśmy się, że to nieprawda i trzymaliśmy kciuki za powrót Łukasza do zdrowia.

Niestety dziś, w środę rano żona Łukasza, Edyta Lonka oficjalnie przekazała tragiczną informację. Łukasz odszedł. Miał 29 lat.

Jako redakcja MotoRmanii wyrażamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie, bliskim i przyjaciołom Łukasza Lonki. Polski motocross stracił niesamowitego zawodnika oraz wspaniałego człowieka.

Łukasz Lonka
Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły