Dzikie karty w BMW M Cup wciąż dostępne: szansa na udział w trzeciej edycji już za dwa tygodnie

- MotoRmania

Już za dwa tygodnie, na torze Poznań, rusza trzecia edycja motocyklowego pucharu markowego BMW M Cup. Organizowany przez bielskiego dealera BMW Motorrad Sikora, ten prestiżowy cykl wyścigowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Co ważne, do startu w pierwszej rundzie wciąż można zgłosić się na zasadzie tzw. „dzikiej karty”.

Zasady udziału na zasadzie dzikiej karty

W tym sezonie uczestnicy ponownie walczyć będą o cenne nagrody w dwóch kategoriach: Pro i Cup, ścigając się na motocyklach BMW S1000RR podczas sześciu rund zorganizowanych na najsłynniejszych torach Europy Środkowej. Po raz pierwszy w historii BMW M Cup, rywalizację można podjąć na zasadzie „dzikiej karty”, co jest rozwiązaniem doskonale znanym z motocyklowych mistrzostw świata MotoGP czy Speedway Grand Prix.

Warunki uczestnictwa

Zawodnicy dysponujący motocyklem BMW S1000RR w wersji K67 mogą zgłosić się do startu w pojedynczej rundzie. To doskonała okazja, aby stanąć do walki z etatową stawką i w obu wyścigach walczyć o zwycięstwa, podia oraz puchary – jednak poza klasyfikacją punktową.

Możliwość pełnego udziału po pierwszej rundzie

Do Poznania zawody BMW M Cup wrócą na przełomie sierpnia i września. Jednak startując z dziką kartą w pierwszej, majowej rundzie, zawodnicy mogą po niej zdecydować się na udział w pełnym cyklu i włączyć do walki o cenne nagrody w klasyfikacji generalnej – zachowując punkty wywalczone w dwóch pierwszych wyścigach.

Wypowiedź organizatora

„Nie możemy doczekać się trzeciej edycji BMW M Cup, w której zawodnicy ponownie rywalizować będą na motocyklach BMW S1000RR w dwóch kategoriach, Pro oraz Cup – mówi organizator pucharu i wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – W tym roku dodatkowo wychodzimy naprzeciw tym, którzy chcą zasmakować sportowej rywalizacji, ale z różnych powodów nie chcą lub nie mogą wziąć udziału w pełnym sezonie. Start z „dziką kartą” to rozwiązanie doskonale znane chociażby z MotoGP, które daje możliwość spróbowania swoich sił na torze. Pierwsza runda jest pod tym względem wyjątkowa, bo jeszcze po niej zawodnicy mogą podjąć decyzję o dołączeniu do rywalizacji w pełnym cyklu i walczyć nie tylko o podia, ale też o cenne nagrody”. 

Jak się zgłosić?

Do rywalizacji w pierwszej rundzie w Poznaniu zgłaszać się można do 20 maja bezpośrednio u koordynatora pucharu, Pawła Górki, pod numerem telefonu 792 281 549. Do startu w każdej z sześciu rund BMW M Cup zgłaszać się na zasadzie dzikiej karty można najpóźniej na tydzień przed zawodami.

Kalendarz sezonu 2024

  1. 24-26 maja – tor Poznań
  2. 14-16 czerwca – Pannonia-Ring, Węgry
  3. 5-7 lipca – Automotodrom Brno, Czechy
  4. 9-11 sierpnia – Autodrom Grobnik, Chorwacja
  5. 30 sierpnia – 1 września – tor Poznań
  6. 20-22 września – Slovakiaring, Słowacja

Nie przegap okazji, aby dołączyć do rywalizacji w BMW M Cup i poczuć emocje wyścigów motocyklowych na najwyższym poziomie!

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup oraz stronie www.bmw-mcup.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl