Wójcik Racing Team na nowych motocyklach w MŚ FIM EWC

- MotoRmania

Ekipa Grzegorza Wójcika w sezonie 2024 wystawi w pełnym cyklu mistrzostw świata FIM EWC dwa motocykle marki Honda.

Wójcik Racing Team w MŚ w wyścigach długodystansowych rywalizuje od 2017 roku, nie tylko wielokrotnie stając na podium indywidualnych zawodów, ale również regularnie walcząc o podium w klasyfikacji generalnej. 

Sezon 2024 będzie dla polskiego zespołu nowym wyzwaniem. Obie załogi, 77 i 777, wystartują w FIM EWC dosiadając motocykli Honda CBR1000RR-R Fireblade SP.Ekipa 77 nadal rywalizować będzie w klasie EWC, korzystając z ogumienia Pirelli. Zespół 777, który zakończył sezon 2023 na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, będzie ścigał się w kategorii Superstock, używając identycznych dla wszystkich opon Dunlop. 

Sezon MŚ FIM EWC składać się będzie z czterech wyścigów, dwóch francuskich, 24-godzinnych klasyków; Le Mans i Bol d’Or oraz ośmiogodzinnych zmagań w belgijskim Spa-Francorchamps i na japońskim torze Suzuka.

Pełen skład obu wspieranych przez PKN ORLEN ekip Wójcik Racing Teamu potwierdzony zostanie wkrótce. Sezon 2024 rozpocznie się 20 kwietnia od wyścigu w Le Mans. 

„Po sześciu bardzo udanych latach startów w MŚ FIM EWC i wspólnej dekadzie postanowiliśmy podjąć nowe wyzwanie – mówi szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Razem z Yamahą odnieśliśmy wiele sukcesów zarówno w mistrzostwach świata, jak i w mistrzostwach Polski czy europejskim cyklu Alpe Adria. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym czasie, zarówno od polskiego oddziału, jak i europejskiej centrali. Zawsze będziemy miło wspominać ten okres. Sezon 2024 oznacza dla nas jednak początek nowej przygody. Jesteśmy bardzo podekscytowani nowym wyzwaniem, nauką nowego pakietu i współpracą z Hondą. Zdajemy sobie sprawę, że czeka nas trudne zadanie, ale dysponujemy zgranym, doświadczonym zespołem i świetnymi zawodnikami, dlatego nie możemy doczekać się pierwszych testów i wyścigu w Le Mans”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl