Biesiekirski widowiskowo w mistrzostwach Europy w Walencji

- MotoRmania

22-letni Piotr Biesiekirski zakończył sezon motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w widowiskowym stylu sięgając po siódme miejsce na torze MotoGP w hiszpańskiej Walencji. 

Stawka 24 zawodników z 13 państw z całego świata miała przed sobą w Walencji wyjątkowo trudne zadanie. Motocykliści stanęli bowiem do walki na torze, na którym niedawno wymieniono asfalt, a do tego w czwartek i piątek nie byli w stanie przejechać ani jednego okrążenia. 

Po starcie z ósmej pozycji jedyny Polak w mistrzostwach Europy szybko awansował na piątą pozycję, ale na trzecim okrążeniu został wypchnięty szeroko przez rywala i spadł na dziewiątą lokatę. W drugiej połowie wyścigu zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing stoczył zacięty pojedynek w trzyosobowej grupie, widowiskowo sięgając w ostatnim zakręcie po siódme miejsce.   

„To był chyba najbardziej zacięty i szalony wyścig w tym sezonie – mówi Piotr Biesiekirski. – Z powodu porywów wiatru przekraczających 110 km/h organizatorzy odwołali czwartkowe i piątkowe treningi, a te były wyjątkowo ważne, bo ścigaliśmy się na nowym dla wszystkich asfalcie. Wyścig był więc wielką niewiadomą. Po starcie awansowałem na piąte miejsce, ale po kilku okrążeniach jeden z rywali wywiózł mnie szeroko w zakręcie, przez co spadłem na dziewiątą lokatę. Musiałem gonić i ostro walczyć do ostatniego łuku, w którym przebiłem się na siódme miejsce. Zarówno w ten weekend, jak i przez cały sezon, mieliśmy tempo, aby walczyć o dużo więcej, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Przez cały rok mogłem jednak liczyć zarówno na wsparcie mojego zespołu i partnerów, jak i niezawodnych, polskich kibiców. Dziękuję!”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl