Piotr Biesiekirski zadebiutuje na Ducati Panigale V2 955 w kategorii Supersport

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski zadebiutuje na motocyklu Ducati Panigale V2 955 i w klasie Supersport podczas ostatniej rundy mistrzostw Hiszpanii, która w najbliższy weekend obędzie się na torze MotoGP w Barcelonie.

22-latek w pierwszych sześciu rundach mistrzostw Hiszpanii rywalizował w klasie Superstock 1000, w barwach ekipy Fau55 Euvic Racing wygrywając pięć wyścigów, trzy kolejne kończąc na podium i zapewniając sobie tytuł drugiego wicemistrza kraju. 

Jedyny Polak w stawce w ostatniej rundzie wystartuje w klasie Supersport, debiutując w barwach włoskiej ekipy Ecosantagata Althea Racing i na Ducati Panigale V2 955, którym w przyszłym roku będzie się ścigał w pełnym cyklu mistrzostw świata World Supersport. To jednak nie koniec zmian. Na znanym z MotoGP i Formuły 1 torze w Barcelonie, na którym dwukrotnie startował także w MŚ Moto2, Biesiekirski wystartuje w najbliższy weekend z nowym numerem, choć tylko jednorazowo. 

Wyścigi mistrzostw Hiszpanii klasy Supersport odbędą się odpowiednio w sobotę o 14:45 i niedzielę o 13:00. Niedzielne zmagania będzie można oglądać na żywo na kanale YouTube federacji FRME.

„Jestem bardzo podekscytowany moim pierwszym startem na motocyklu Ducati – mówi Piotr Biesiekirski. – Wyścigi w Barcelonie to dla mnie przede wszystkim pierwszy prawdziwy trening przed przyszłoroczną rywalizacją w cyklu World Supersport, choć mamy za sobą krótkie, udane testy na włoskim torze Vallelunga. W najbliższych tygodniach czeka mnie sporo nauki; nowego motocykla, opon, kategorii i współpracy z nowym dla mnie, choć bardzo doświadczonym i profesjonalnym zespołem. Cieszę się, że pierwszy krok w tym procesie zrobimy nie podczas typowych testów, a podczas weekendu wyścigowego na jednym z moich ulubionych torów. Co ciekawe, w Barcelonie wystartuję także z nowym numerem. Wybrałem 77, ponieważ z takim numerem w mistrzostwach świata ścigają się także moi koledzy z Wójcik Racing Teamu, z którymi debiutowałem w MŚ FIM EWC w 2019 roku. Cieszę się, że z każdym sezonem na międzynarodowych torach wyścigowych pojawia się coraz więcej polskich akcentów, dając polskim kibicom coraz więcej radości”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl