Rusza BMW M Cup 2024

- MotoRmania

Ruszyły zapisy do trzeciej edycji motocyklowego pucharu BMW M Cup, w ramach którego zawodnicy wystartują w sezonie 2024 w 12 wyścigach na torach w 5 różnych państwach. 

W 2023 roku rywalizacja w organizowanej przez bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora serii przyciągnęła ponad trzydziestu zawodników. Uczestnicy dosiadali motocykli BMW S1000RR, walcząc o dwa komplety bardzo cennych nagród, z samochodami i jednośladami BMW na czele. 

W nadchodzącym sezonie zmagania ponownie podzielone będą na klasy Cup i Pro, przeznaczone dla mniej i bardziej doświadczonych zawodników. Nowością będzie znana także z MŚ MotoGP klasyfikacja „Rookie of the Year” z dodatkową, atrakcyjną nagrodą przewidzianą dla najszybszego debiutanta. 

Kolejną nowością, także wzorowaną na motocyklowych mistrzostwach świata, będzie możliwość startu tylko w poszczególnych rundach z tzw. „dziką kartą”, bez punktów do klasyfikacji generalnej.Zawodników BMW M Cup czeka sześć weekendów wyścigowych na torach w pięciu różnych państwach. Podczas każdej rundy odbędą się dwa wyścigi. Sobotni i niedzielny. 

Zmagania rozpoczną się w maju w Poznaniu. W czerwcu zawodnicy będą rywalizować na węgierskim Pannonia-Ringu, w lipcu na znanym z MotoGP i World Superbike torze w czeskim Brnie, w sierpniu na chorwackim Autodromie Grobnik, a we wrześniu ponownie w Poznaniu i na słowackim Slovakiaringu. Zawodników BMW M Cup w marcu czekają także oficjalne, przedsezonowe testy, które odbędą się na torze Pannonia-Ring. Partnerami BMW M Cup w sezonie 2024 ponownie będą m.in. Petronas, Proline Tools oraz Pirelli. 

Zainteresowani startem zawodnicy mogą kontaktować się telefonicznie z koordynatorem BMW M Cup, Pawłem Górką, pod numerem 792 281 549 . „Druga edycja BMW M Cup okazała się rok temu ogromnym sukcesem, ale w tym sezonie, także dzięki wsparciu naszych wieloletnich partnerów, chcemy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej – mówi organizator BMW M Cup i wielokrotny motocyklowy mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – Po rozmowach z naszymi zawodnikami wprowadziliśmy kilka zmian, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią rywalizację, dlatego jeszcze bardziej nie możemy doczekać się pierwszej rundy. Pracujemy jeszcze nad kilkoma niespodziankami, którymi podzielimy się w najbliższych tygodniach, ale już dzisiaj ponownie zapraszamy zawodników na start, a kibiców do odwiedzenia naszego wyścigowego miasteczka BMW M Town na torach w pięciu różnych państwach. Liczne atrakcje przewidzieliśmy bowiem nie tylko dla uczestników, ale także sympatyków marki BMW”. 

Kalendarz BMW M Cup 2024 

  • 24-26.05 Tor Poznań 
  • 14-16.06 Pannonia-Ring, Węgry
  • 5-7.07 Automotodrom Brno, Czechy 
  • 9-11.08 Autodrom Grobnik, Chorwacja 
  • 30.08-01.09 Tor Poznań
  • 20-22.09 Slovakiaring, Słowacja

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl