Premiera specjalnej edycji Suzuki V-Strom 800DE Djebel z oponami Dunlop Trailmax Raid

- MotoRmania

Suzuki Italia zaprezentowało specjalną wersję popularnego modelu V-Strom, 800DE Djebel, który nawiązuje do kultowych maszyn terenowych tej marki. Motocykl wyróżnia się niebiesko-białą kolorystyką, a jego styl jest inspirowany modelami enduro producenta z lat 80. i 90. oraz DR-Z, który brał udział w kilku edycjach rajdu Dakar. Nowa wersja Suzuki V-Strom 800DE Djebel będzie obuta w opony Dunlop Trailmax Raid, które jeszcze mocniej akcentują terenowy charakter tego motocykla.


Premierowy pokaz Suzuki V-Strom 800DE Djebel odbył się podczas targów Motor Bike Expo w Weronie we Włoszech.
Wybór opon Dunlop Trailmax Raid na 21- i 17-calowe obręcze jest kluczowym ulepszeniem technicznym zastosowanym w tym modelu. Ta drogowo-terenowa opona Dunlop, wprowadzona na rynek w ubiegłym roku, zapewnia motocyklistom mocne osiągi w terenie bez uszczerbku dla przyczepności na mokrej i suchej nawierzchni. Co więcej, jej inspirowana rajdami konstrukcja oferuje bardziej terenowy styl niż opony Trailmax Mixtour dostępne w standardowym modelu V-Strom 800DE.


„Naszym celem było wzmocnienie terenowego charakteru modelu V-Strom 800DE Djebel poprzez dopasowanie go do radzenia sobie w różnorodnych warunkach drogowych. Wybór padł na opony Dunlop Trailmax Raid, które zapewniają doskonałe osiągi zarówno w terenie, jak i na asfalcie, oferując użytkownikom dużą wszechstronność,” wyjaśnił Marco Quaglino, Sales Manager Moto i Marine w Suzuki Italia.


„Cieszymy się z wyboru naszej opony jako kluczowego ulepszenia dla specjalnej edycji V-Strom 800DE Djebel. Opona Trailmax Raid gwarantuje wydajność na szosie i w terenie, pasującą do renomy tego znakomitego motocykla, a jej design podkreśla estetykę maszyn przeznaczonych do jazdy przygodowej,” skomentował Roberto Finetti, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie.


W ciągu ostatnich 12 miesięcy opona Trailmax Raid ugruntowała swoją pozycję jako kluczowy produkt na rynku opon typu adventure i trail, rozszerzając portfolio marki Dunlop w tej kategorii. Wśród innych istotnych modeli znalazły się opony Trailmax Meridian, przeznaczone do turystyki przygodowej na szosie, Mutant typu crossover z doskonałymi osiągami na mokrej nawierzchni, oraz Trailmax Mission, przeznaczone do długodystansowej jazdy przygodowej w wymagającym terenie. Plasują się one obok innych produktów Dunlop, takich jak Trailmax Mixtour i D908RR, które razem tworzą najbardziej wszechstronną jak dotąd ofertę marki, pasującą do wszystkich typów motocykli do jazdy przygodowej.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl