Rea liderem po zwycięstwach w WorldSBK na Donington Park

- Mick

Obrońca tytułu Jonathan Rea z ekipy Kawasaki objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej WorldSBK dzięki kompletowi zwycięstw na torze Donington Park. Trudny weekend z Wielkiej Brytanii zaliczył dotychczasowy lider, Hiszpan Alvaro Bautista z fabrycznego zespołu Ducati.

Zwrot akcji w generalce przyniósł już pierwszy, deszczowy wyścig, który padł łupem obrońcy tytułu, podczas gdy Bautista wylądował na deskach, oddając prowadzenie w tabeli zawodnikowi Kawasaki.

Niedzielny wyścig Superpole zakończył się przedwcześnie z powodu oleju rozlanego na tor przez BMW Petera Hickmana i wywrotki kilku jadących za nim zawodników. Także i tym razem na pierwszej pozycji sklasyfikowano obrońcę tytułu, podczas gdy drugie miejsce stracił Tom Sykes. Zawodnik BMW przewrócił się na oleju już po wywieszeniu czerwonych flag i nie był w stanie wrócić na czas do alei serwisowej. Bautista tym razem finiszował poza podium.

Drugi wyścig główny upłynął pod znakiem piękniej walki Rea i Topraka Razlagliouglu, do których na podium dołączył Bautista. Dzięki trzem zwycięstwom Rea prowadzi teraz w tabeli z przewagą 24 punktów nad Hiszpanem. Dziewiąta z trzynastu rund WorldSBK odbędzie się już najbliższy weekend na torze Laguna Seca w USA.

Czy Bautista, który w pewnym momencie miał aż 61 punktów przewagi, będzie jeszcze w stanie wrócić do walki o tytuł? Czy w drugiej połowie sezonu w klasie World Supersport 300 zobaczymy Daniela Blina, którego zabrakło na Donington Park z powodu problemów budżetowych?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl