Obrońca tytułu Jonathan Rea z ekipy Kawasaki objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej WorldSBK dzięki kompletowi zwycięstw na torze Donington Park. Trudny weekend z Wielkiej Brytanii zaliczył dotychczasowy lider, Hiszpan Alvaro Bautista z fabrycznego zespołu Ducati.

Zwrot akcji w generalce przyniósł już pierwszy, deszczowy wyścig, który padł łupem obrońcy tytułu, podczas gdy Bautista wylądował na deskach, oddając prowadzenie w tabeli zawodnikowi Kawasaki.

Niedzielny wyścig Superpole zakończył się przedwcześnie z powodu oleju rozlanego na tor przez BMW Petera Hickmana i wywrotki kilku jadących za nim zawodników. Także i tym razem na pierwszej pozycji sklasyfikowano obrońcę tytułu, podczas gdy drugie miejsce stracił Tom Sykes. Zawodnik BMW przewrócił się na oleju już po wywieszeniu czerwonych flag i nie był w stanie wrócić na czas do alei serwisowej. Bautista tym razem finiszował poza podium.

Drugi wyścig główny upłynął pod znakiem piękniej walki Rea i Topraka Razlagliouglu, do których na podium dołączył Bautista. Dzięki trzem zwycięstwom Rea prowadzi teraz w tabeli z przewagą 24 punktów nad Hiszpanem. Dziewiąta z trzynastu rund WorldSBK odbędzie się już najbliższy weekend na torze Laguna Seca w USA.

Czy Bautista, który w pewnym momencie miał aż 61 punktów przewagi, będzie jeszcze w stanie wrócić do walki o tytuł? Czy w drugiej połowie sezonu w klasie World Supersport 300 zobaczymy Daniela Blina, którego zabrakło na Donington Park z powodu problemów budżetowych?