Wyjątkowy gest zwycięzcy BMW M Cup

- MotoRmania

Sylwester Byczkowski, zwycięzca cyklu wyścigów BMW M Cup, postanowił przekazać równowartość nagrody głównej na szczytny cel, wspierając rehabilitację kontuzjowanej motocyklistki. 

Pochodzący z Gdańska 31-latek zdominował tegoroczną rywalizację w klasie Cup, za sterami BMW S1000RR wygrywając 8 z 14 wyścigów rozgrywanych na torach w całej Europie Środkowej. Nagrodą główną, ufundowaną przez organizatora zawodów, bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora, było użyczenie na rok samochodu BMW serii 2. 

Sylwester Byczkowski zaproponował, aby równowartość nagrody przekazać na rehabilitację Justyny, motocyklistki, która kilka tygodni temu odniosła poważne obrażenia w wypadku na torze w Poznaniu. 

„Historia Justyny poruszyła środowisko motocyklowe w całym kraju, dlatego choć się nie znamy, nie miałem wątpliwości, jak postąpić i cieszę się, żewspólnie mogliśmy dołożyć tę motocyklową cegiełkę do jej powrotu do zdrowia  – mówi Sylwester Byczkowski. – Dziękuję organizatorom BMW M Cup za ich zrozumienie i elastyczność. W tym roku spędziliśmy wspólnie wiele wspaniałych chwil na torach wyścigowych, na których ponownie spotkamy się także w przyszłym sezonie. Cieszę się, że ideami, które są dla nas najważniejsze, możemy wspólnie dzielić się także poza torem”. 

„Sylwester pokazał charakter prawdziwego mistrza, a my jesteśmy dumni, że sportowa rywalizacja w BMW M Cup przyciąga na tor tak wyjątkowych ludzi – mówi organizator BMW M Cup i wielokrotny motocyklowy mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – Co prawda regulamin pucharu nie przewidywał takich zmian, ale mając na uwadze szczytny cel nie wahaliśmy się, aby zrobić wyjątek i równowartość nagrody głównej przekazać w całości na wsparcie Justyny, która jest przecież jedną z nas. Sylwestrowi gratulujemy nie tylko nie tylko sportowego sukcesu, ale także wielkiego serca. Justynie życzymy jak najszybszego powrotu do pełnego zdrowia, a wszystkich sympatyków motorsportu zachęcamy do wsparcia jej rehabilitacji”.  


Zbiórkę na rehabilitację Justyny wesprzeć można pod adresem https://zrzutka.pl/gvmp8h

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl