Kolejne podia Biesiekirskiego

- MotoRmania

22-letni Piotr Biesiekirski stanął na podium obu wyścigów szóstej i przedostatniej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 na znanym z MotoGP torze w Jerez de la Frontera.

Trzeci w kwalifikacjach, jedyny Polak w stawce kończył zmagania w Andaluzji odpowiednio na trzeciej i drugiej pozycji, sięgając po dwa kolejne podia i umacniając się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Po dwunastu tegorocznych wyścigach zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing ma na swoim koncie pięć zwycięstw i w sumie osiem finiszów na podium. Dwa ostatnie wyścigi sezonu mistrzostw Hiszpanii odbędą się za miesiąc, w połowie listopada, na innym znanym z MotoGP torze, Circuit de Barcelona-Catalunya. 

Tydzień wcześniej Biesiekirski zakończy w Walencji sezon motocyklowych mistrzostw Europy Moto2. 

„To była bardzo wymagająca runda – mówi Piotr Biesiekirski. – W Jerez ścigaliśmy się już na początku sezonu i sięgnąłem wówczas po moje pierwsze zwycięstwo w klasie Superstock 1000, ale w ten weekend nie do końca trafiliśmy z ustawieniami mojej Yamahy. Walka w stawce aż 29 zawodników nie była w takich okolicznościach łatwa, ale ostatecznie w obu wyścigach byłem w stanie przebić się na podium. W mistrzostwach Hiszpanii startuję w tym roku czysto treningowo, do tego nie we wszystkich wyścigach, dlatego nie skupiam się na klasyfikacji generalnej. Cieszy mnie jednak fakt, że na dwa wyścigi przed końcem sezonu nadal walczymy o podium w tabeli. Dam z siebie wszystko, aby w listopadzie zakończyć sezon mocnym akcentem”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl