Diverse NIGHT of the JUMPs: przerwana passa Melero

- MotoRmania

Na początku lutego w Berlinie odbyły się dwie rundy Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Była to ostatnia próba zawodników zanim pojawią się 25 marca w TAURON Arenie Kraków. Riderzy zaprezentowali swoje nowe tricki, a Maikel Melero podczas trzeciej rundy cyklu musiał uznać wyższość rywali.

informacja prasowa

Druga i trzecia runda cyklu Mistrzostw Świata przyniosła sporo niespodzianek. W finałach pojawiły się zarówno nowe twarze, jak i nowe ewolucje. Do udanych startów na pewno można zaliczyć występ Marca Pinyola, który zaprezentował publiczności zupełnie nowy trick – Surfer Take Off to Superflip i to w dodatku na Quarter Pipe. Mimo drobnych problemów bardzo dobrze zaprezentowali się również dwaj Australijczycy: Ryan Brown i Pat Bowden. Obu już wcześniej mieliśmy okazję oglądać w Polsce. Powracający do rywalizacji po przerwie Dany Torres nie pozostawił złudzeń, że nie bez powodu jest nadal uznawany za jednego z najlepszych zawodników na świecie. W oba wieczory Hiszpan gościł na podium.

MTB i Quad

Zaciętą batalię stoczyli ze sobą Libor Podmol i Maikel Melero. Libor z ogromnym apetytem na zwycięstwo i Melero, który ostatnio wydawał się być nie do pokonania. O ile w sobotę tricki Czecha były według sędziów warte 4 punkty mniej, niż tricki Maikela i pozwoliły Podmolowi na zajęcie drugiego miejsca, o tyle w niedzielę sytuacja się mocno skomplikowała. Podmol pojechał swój przejazd na 150% prezentując najmocniejsze ewolucje, w tym Volta. Torres był jedynym zawodnikiem, który wykorzystał każdą rampę ustawioną w arenie oraz wykonał także Flair (540-tkę). Melero jechał dobrze aż do dodatkowego tricku, który wykonał dopiero po upływie czasu. Tym sposobem Podmol zajął pierwsze miejsce, Torres drugie, a Melero dopiero trzecie. Jednak pomimo przerwanej dominacji, liderem klasyfikacji generalnej nadal pozostaje urzędujący Mistrz Świata.

Libor Podmol Volt

Do polskiej rundy Mistrzostw Świata pozostał jeszcze ponad miesiąc, możemy więc być pewni, że zawodnicy w pełni zregenerują swoje siły i ponownie, pozytywnie zaskoczą widzów, którzy wybiorą się na Diverse NIGHT of the JUMPs.

25 marca poza specjalistami od tricków na motocyklach zobaczymy także specjalistów od tricków na rowerach. Po raz pierwszy w historii Diverse NIGHT of the JUMPs poza Mistrzostwami Świata FMX rozegrane zostaną także zawody Pucharu Świata FMB World Tour. Po raz pierwszy będziemy świadkami imprezy rowerowej takiego formatu w hali i na unikalnym torze, którego fragment zostanie zbudowany w oparciu o trybuny TAURON Areny Kraków. Dodatkowo Patryk Siekaj, najmłodszy zawodnik na świecie, który wykonał salto w tył na quadzie, zaprezentuje ten spektakularny trick krakowskiej publiczności. Połączone siły tak widowiskowych dyscyplin sprawią, że TAURON Arena Kraków odleci już po raz trzeci, ale tym razem w zupełnie nowym stylu.

podium Berlin

Zobacz też spot promocyjny:

Odliczanie do Diverse NIGHT of the JUMPs 2017 trwa. Na widzów jak zawsze czeka ogromna dawka niesamowitych wrażeń i tricków na najwyższym, światowym poziomie. Tym razem jednak emocje będą podwójne!

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL.
Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team diverseextremeteam.com,
fan page na Facebooku: facebook.com/DiverseSystem
Strona wydarzenia: facebook.com/events/377363375946961
Promotor w Polsce: SPORTAINMENT
Więcej informacji na: sportainment.pl i dnotj.pl oraz
facebook.com/SportainmentMarketingAgency

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl