Zbiórka na drugą rękę – drugie życie
Piotr Jędrzejak
17 lutego 2017

Kamil urodził się bez jednej ręki. Teraz ma 17 lat, uwielbia motocykle, przekonał się, że jest w stanie obsługiwać bioniczną protezę, ale jej koszt to 104 000 zł…

Skoro czytacie te słowa, raczej nie żyjecie w jaskini, więc na pewno obiła się Wam o uszy akcja społeczna w postaci zbiórki funduszy na nowy samochód dla kierowcy, który „spowodował” kolizję z samochodem Premier Beaty Szydło. Celem było zebranie 5 000 zł na drugie Seicento, a w momencie pisania zbiórka osiągnęła już 130 000 zł…

Skoro zbiórki idą Wam tak dobrze, mamy inną propozycję. Sprawa dotyczy Kamila „Kamyka” Pańszczyka, pisaliśmy kiedyś o nim na stronach MotoRmanii, przeczytajcie. Kamyk ma 17 lat, urodził się bez prawej reki do łokcia, ale marzy o jeździe motocyklem. Do tego oraz do wykonywania wszystkich innych czynności, również codziennych, niezbędna jest proteza… Przeczytajcie sami, jak Kamyk opisał swoją zbiórkę na pomagam.pl:

Cześć Wszystkim!

Nazywam się Kamil Pańszczyk, mam 17 lat. Pochodzę z małej miejscowości w okolicach Zakopanego.

Urodziłem się bez prawej reki do łokcia. Wada wrodzona. Dawać daje rade, ale są takie rzeczy, które naprawde sprawiają mi trudność. Czy to w warsztacie, czy w domu, czy przy obiedzie. Czy tez przy dłubaniu przy swoim motocyklu.

Chwilę temu byłem na konsultacji w Warszawie. Podpięli mi tą oto „ręke robota” (BeBionic hand) okzało sie, ze jestem zdatny ją obłsugiwać. Kompletny odjazd. Sama świadomość „posiadania tej drugiej ręki” juz jest odjazdowa a co dopiero możliwość obsługiwania się nią.

Niestety, szybko przyszły realia i tu sie skończył uśmiech i radość. Koszt takiej reki w OrtoCentrum to około 104 000 (sł. sto cztery tysiace złotych. ) Niestety taka suma nas przerasta i prosiłbym w imieniu swoim i imieniu całej rodziny o jakiekolwiek wsparcie, nawet ta symboliczna złotóweczka wiele dla mnie bedzie znaczyć.

Jeżeli się uda, będzie to dla mnie drugie życie, o wiele weselsze (przynajmniej rękaw od garnituru nie będzie tak sterczał) 😀

Z tego miejsca już chciałbym podziękować tym, którzy jakkolwiek zgodzą się pomóc. Wielkość pomocy rośnie wprost proporcjonalnie do ilości pomagajacych rąk.

P.S. Dla bardziej ciekawskich odsyłam do artykułu który pojawił sie stronie MotorManii (za co jestem bardzo wdzieczny.)

Do zbiórki na rękę Kamyka możecie dołączyć na https://pomagam.pl/ytwftakn.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły