Diverse NIGHT of the JUMPs: Nie od razu były quady – wywiad z braćmi Siekaj

- MotoRmania

Najlepsi motocykliści świata wykonujący ewolucje na wysokości niemal trzeciego piętra walczący o punkty Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie, rowerzyści po raz pierwszy rywalizujący pod dachem w zawodach Pucharu Świata FMB World Tour oraz quady, również latające z rampy. To wszystko już 25 marca w TAURON Arenie Kraków. Bracia Patryk i Maciej Siekaj, którzy są stałymi bywalcami Mistrzostw Świata FMX – Diverse NIGHT of the JUMPs i których oczywiście zobaczymy również w Małopolsce, uchylili rąbka tajemnicy jak się to wszystko zaczęło, ile pracy potrzeba, aby wykonać salto w tył na quadzie oraz po co im skuter śnieżny.

informacja prasowa

Co sprawiło, że zainteresowaliście się quadami? To raczej nie jest tak oczywisty wybór, kiedy myślimy o motocrossie czy freestyle’u?

MS – Nie od razu były to quady. Na początku chcieliśmy mieć motocykl crossowy, ale kiedy przyszło co do czego rodzice wybrali nam quada, ponieważ stwierdzili, że to bezpieczniejsze. Jak się można domyślić początkowo średnio nam to odpowiadało, bo na quadzie nie da się przecież zrobić nic fajnego. Potem na szczęście trafiliśmy przez przypadek na filmiki z USA i wszystko się zmieniło. 😉

Maciej Siekaj

Czy przez to, że niewielu zawodników na świecie trenuje freestyle na quadach, nie jest trudniej czerpać wzorce, uczyć się, czy wreszcie razem trenować? Wy dla przykładu macie swój team w USA…

MS – Rzeczywiście jest to dużo bardziej problematyczne, niż w przypadku motocyklistów. My tak naprawdę zaczynaliśmy ucząc się na własnych błędach, a na początku było ich dużo. Dopiero kiedy po raz pierwszy przyjechał do nas Guillaume Faurie z Francji i mogliśmy z kimś poskakać zaczerpnęliśmy jakiejś wiedzy, która nas ukierunkowała. Teraz jest już nam znacznie łatwiej, bo mamy team i chłopaki chętnie dzielą się z nami swoją wiedzą.

Droga do Backflipa wymagała cierpliwości i sporej ilości treningów. Opowiedz Patryk jak to wyglądało?

PS – Backflip to tak naprawdę cały nasz sezon 2016. Pierwszą próbę co prawda miałem już w 2014 roku we Francji, ale tam basen nie był najlepszy, więc musieliśmy odpuścić. Tak na poważnie treningi zaczęliśmy w marcu 2016 w Stanach Zjednoczonych. Tam pod okiem Coltena Moore nauczyliśmy się przede wszystkim techniki. Mnie szło trochę lepiej, dlatego razem zdecydowaliśmy, że to ja pójdę na pierwszy strzał do lądowania. Treningi do basenu są na tyle męczące, że nie da się wymieniać, bo ktoś musi tego quada z basenu wyciągać. Po miesiącu wróciliśmy do Polski i praktycznie cały sezon skakaliśmy do basenu, żeby poczuć się pewnie i wypracować rotację. Przed pierwszym skokiem na twarde lądowanie miałem na koncie aż 200 wylądowanych flipów do basenu z gąbkami.

Patryk Siekaj

Maciek, czy Ty też planujesz wykonać salto w tył i stać się szóstym zawodnikiem na świecie wykonującym ten trick?

MS – Jasne że tak! Nawet przez chwilę nie było inaczej. Tak naprawdę już jadąc w marcu 2016 do Stanów obaj mieliśmy to w planach. Jednak jak już wspomniał Patryk treningi do basenu wymagają kilku osób i to do mnie należało wyciąganie quada. Jest to na tyle męczące, że po skakaniu Patola sam już nie miałem siły skakać. Stwierdziliśmy więc, że zrobimy to po kolei.

W Waszym garażu niedawno pojawił się skuter śnieżny i podejrzewam, że nie będzie służyć tylko do przejażdżek po śniegu?

PS – Zgadza się. Od niedawna do grona naszych sponsorów dołączyła firma Polaris, więc nasz arsenał powiększył się o nowy sprzęt. Docelowo ma on służyć głównie do freestyle’u i wiążemy z nim naprawdę grube plany!

Patryk Siekaj Backflip

Kilka słów do osób, które jeszcze nie są pewne tego, czy wybrać się 25 marca do TAURON Areny Kraków?

PS i MS – Tak grubej imprezy w Krakowie jeszcze nie było. Niezależnie więc, czy interesujesz się rowerami, motorsportem, czy po prostu lubisz skok adrenaliny to nie może cię tam zabraknąć! Połączenie najlepszych na świecie zawodników FMX, MTB oraz oczywiście nas w jednym miejscu mówi samo za siebie: to po prostu trzeba przeżyć i zobaczyć na żywo.

Spot promocyjny imprezy: 

My również zapraszamy wszystkich 25 marca do TAURON Areny Kraków, gdzie podczas Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie – Diverse NIGHT of the JUMPs poza najlepszymi zawodnikami FMX wystąpią także zawodnicy na MTB, bracia Siekaj dadzą pokaz freestyle’u na quadach, a Patryk wykona pierwsze w Małopolsce salto w tył quadem!

Więcej o Maćku i Patryku znajdziecie na ich fan page’u Siekaj Brothers, a ich wyczyny możecie również śledzić na kanale You Tube.

Bilety do nabycia w salonach EMPiK na terenie całego kraju oraz na EVENTIM.PL.
Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna strona Sponsora DIVERSE Extreme Team diverseextremeteam.com,
fan page na Facebooku: facebook.com/DiverseSystem
Strona wydarzenia: facebook.com/events/377363375946961
Promotor w Polsce: SPORTAINMENT
Więcej informacji na: sportainment.pl i dnotj.pl oraz
facebook.com/SportainmentMarketingAgency

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl