Diverse NIGHT of the JUMPs: machina Mistrzostw Świata wystartowała w Berlinie

- MotoRmania

W miniony weekend tradycyjnie już w Berlinie zawodnicy walczyli o pierwsze punkty w tegorocznej serii Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie. Odpoczynek od regularnych zmagań zmotywował riderów do pracy nad nowymi trickami, które chętnie prezentowali zarówno w piątek, jak i sobotę. A już za niecałe dwa tygodnie najlepsi zawodnicy FMX przyjadą do Krakowa, aby przed polską publicznością powalczyć o kolejne punkty do generalki podczas dwóch odsłon Diverse NIGHT of the JUMPs.

informacja prasowa 

Podobnie, jak w zeszłym roku Berlin okazał się być szczęśliwy dla Maikela Melero. publicznosc_BerlinHiszpan triumfował dwukrotnie i w tej chwili zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów. Melero ciężko trenuje i poza tym, że ma w swoim repertuarze naprawdę trudne tricki, to stara się za każdym razem wprowadzić do swoich przejazdów coś nowego. Tak było i tym razem: Side Saddle Take Off To California Roll to No Hand Landing okazał się być atutem, który ostatecznie przekonał jurorów, co do tego, kto powinien zająć pierwsze miejsce. Drugie miejsce dwukrotnie przypadło Davidowi Rinaldo, który premierowo wykonał Rock Solid Backflipa, a trzecie Robowi Adelbergowi, który dodał do swojego repertuaru California Roll. Całą trójkę zobaczymy w Tauron Kraków Arenie i możemy być pewni, że obaj utytułowani riderzy za wszelką cenę będą chcieli pokonać Melero.

Maikel_Melero_BerlinKonkurs Maxxis Highest Air zdominował były rekordzista świata – Massimo Bianconcini. Pierwszy w historii konkurs skoków synchronicznych dwukrotnie wygrał duet: Luc Ackermann i Kai Haase. Z kolei zwycięstwa w konkurencji Lifeproof Best Whip podzielili między siebie najmłodsi zawodnicy: Filip Podmol wygrał w piątek, a Luc Ackermann w sobotę.

Dwie inauguracyjne rundy MŚ, jak zawsze przyniosły ze sobą nowe tricki. Zawodnicy dwoją się i troją, aby zaimponować zarówno sędziom, jak i widzom. Kilka kombinacji California Roll, Flair, Surfer Take Off to 9 o’clock Backflip, Dead Body Backflip, czy Rock Solid Backflip to tylko niektóre z elektryzujących ewolucji, które w miniony weekend publiczność mogła podziwiać w O2 Arenie. Za niecałe dwa tygodnie światową czołówkę będą mogli oglądać także polscy widzowie. Możemy być pewni, że kosmiczne tricki, które zawodnicy zaprezentowali u naszych zachodnich sąsiadów, są zapowiedzią niesamowitych emocji, których doświadczymy w Krakowie!

Zobaczcie najlepsze momenty z pierwszego i drugiego dnia zmagań w Berlinie:

podium_Berlin

LISTA STARTOWA, Diverse NIGHT of the JUMPs
20-21.03.2015 Tauron Kraków Arena

 1. Maikel Melero – Hiszpania
 2. David Rinaldo – Francja
 3. Rob Adelberg – Australia
 4. Libor Podmol – Czechy
 5. James Carter – USA
 6. Luc Ackermann – Niemcy
 7. Hannes Ackermann- Niemcy
 8. Jose Miralles– Hiszpania
 9. Brice Izzo – Francja
 10. Petr Pilat – Czechy
 11. Massimo Bianconcini – Włochy
 12. Marcin Łukaszczyk – Polska

Bilety na piątkową rundę jeszcze dostępne!! Diverse NIGHT of the JUMPs już za mniej niż dwa tygodnie. Jeśli jeszcze nie macie biletów, spieszcie się z zakupem, aby nie przeoczyć najbardziej ekstremalnego rozpoczęcia wiosny w kraju! Bilety do nabycia w Salonach EMPIK oraz na Eventim.pl.

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: nightofthejumps.com
Oficjalny profil na Facebook’u: facebook.com/NIGHToftheJUMPs
Oficjalna Strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam diverseextremeteam.com
Strona wydarzenia: facebook.com/events/885460831472111/
Promotor w Polsce: SPORTAINMENT.pl

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl