Zrozumieć zawieszenie: widelec, sprężyny, napięcie wstępne. Dla amatorów i zaawansowanych.

Kwestia regulacji i ustawień zawieszenia zbyt często przedstawiana jest w sposób skomplikowany. W rzeczywistości, w podstawowym zakresie regulacji jaki oferują nasze, motocykle ten temat jest bardzo prosty. Musimy tylko poświęcić chwilę na uświadomienie sobie podstawowych rzeczy, które pomijamy w pogoni za wiecznym odkręcaniem gazu :). Jeżeli o gazie mowa to krótka informacja : jeżeli przegapiłeś nasz materiał o pozycji, która jest wstępem do kontroli uślizgów możesz nadrobić to tutaj ( materiał ma świetne opinie i cieszy się dużą popularnością).

Poniższe dwa filmy dotyczą pierwszych ważnych kroków do zrozumienia regulacji zawieszenia i są pierwszymi z kilkunastu jakie przygotujemy w najbliższym czasie ( zobacz także film tłumaczących pracę nad geometrią motocykla).

Tłumaczymy prosto, przejrzyście, z przykładami problemów i propozycjami jak je rozwiązać. Pierwsza część materiału filmowego obszernie tłumaczy podstawowe zagadnienia związane ze zrozumieniem jak pracuje widelec i co z tego wynika dla kierowcy. Druga część dostępna dla czytelników pakietu Premium rozwija temat i daje propozycje bardzo ważnych regulacji związanych z napięciem wstępnym. Ten temat oraz wiele innych ( geometria oraz zagadnienia techniki jazdy) będziemy dalej rozwijać, abyście mogli trenować samodzielnie i mieli jak największą wiedzę podnoszącą wasze umiejętności jazdy. Oczywiście zapraszamy na trening do Moto Angeles – jeżeli jesteś czytelnikiem materiałów Premium to otrzymasz, aż 400zł zniżki na pobyt treningowo wypoczynkowy w naszej haciendzie. Pamiętaj, że z pakietem premium otrzymujesz natychmiast bon „1500zł Plus” do wykorzystania przy zakupie Dainese, akcesoriów i szkoleń – między innymi przy zakupie renomowanych zawieszeń lub amortyzatorów skrętu Bitubo, (aż 10% zniżki dla czytelników z pakietem 1500zł plus) oraz na serwis w firmie LTD34 (100zł zniżki na serwis zawieszenia) gdzie Łukasz Wieczorek profesjonalnie się Tobą zajmie . Daj się namówić na następujący plan 🙂 : a) zobacz nasz materiał szkoleniowy b) jeżeli Ci się spodoba zostań od razu czytelnikiem Premium i zobacz drugą część naszego filmu, która jest na dole tego materiały dostępna w pakiecie Premium d) jeżeli nie serwisowałeś swojego zawieszenia przez więcej niż dwa sezony to ono nie działa prawidłowo i jego regulacja będzie zaburzona – wykorzystaj zniżkę z pakietu „1500zł plus” na dokonanie serwisu (zrób to dla swojego bezpieczeństwa) i reguluj zawieszenie zgodnie z naszymi wskazówkami. Będzie ich wiele, ale nie martw się – nie będą komplikować tematu, wręcz przeciwnie. Przekonaj się sam 🙂

Podobało Ci się? PONIŻEJ DRUGA CZĘŚĆ FILMU, którą możesz zobaczyć zostając czytelnikiem Premium – zasubskrybuj nasze materiały Premium, odbierz „1500zł Plus” i oglądaj następną część naszego materiału szkoleniowego. Omawiamy tam pierwszą BARDZO WAŻNĄ propozycję regulacji.

Aby oglądać ten materiał ODBIERZ "1500 ZŁ PLUS" DLA CIEBIE na zakupy u naszych partnerów!
Przejdź szybką procedurę subskrypcji Pakietu Premium.
Kliknij w "Premium Content" aby mieć dostęp do ekskluzywnych materiałów

Ciesz się z rocznego dostępu do wyjątkowych materiałów i zrealizuj bon u naszych partnerów: AGV, Dainese, Ozon, Bitubo, POLand Position, Arrow, Motorraid, 
RobertOzon, East River Enduro, Braking, Pit Bike Racing Lublin, LocoGP

dainese
agv
arrow
bitubo
breaking
yamaha
robertozon
motorraid
ere
bitbike

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły