Zrozumieć zawieszenie: widelec, sprężyny, napięcie wstępne. Dla amatorów i zaawansowanych.

- MotoRmania

Kwestia regulacji i ustawień zawieszenia zbyt często przedstawiana jest w sposób skomplikowany. W rzeczywistości, w podstawowym zakresie regulacji jaki oferują nasze, motocykle ten temat jest bardzo prosty. Musimy tylko poświęcić chwilę na uświadomienie sobie podstawowych rzeczy, które pomijamy w pogoni za wiecznym odkręcaniem gazu :). Jeżeli o gazie mowa to krótka informacja : jeżeli przegapiłeś nasz materiał o pozycji, która jest wstępem do kontroli uślizgów możesz nadrobić to tutaj ( materiał ma świetne opinie i cieszy się dużą popularnością).

Poniższe dwa filmy dotyczą pierwszych ważnych kroków do zrozumienia regulacji zawieszenia i są pierwszymi z kilkunastu jakie przygotujemy w najbliższym czasie ( zobacz także film tłumaczących pracę nad geometrią motocykla).

Tłumaczymy prosto, przejrzyście, z przykładami problemów i propozycjami jak je rozwiązać. Pierwsza część materiału filmowego obszernie tłumaczy podstawowe zagadnienia związane ze zrozumieniem jak pracuje widelec i co z tego wynika dla kierowcy. Druga część dostępna dla czytelników pakietu Premium rozwija temat i daje propozycje bardzo ważnych regulacji związanych z napięciem wstępnym. Ten temat oraz wiele innych ( geometria oraz zagadnienia techniki jazdy) będziemy dalej rozwijać, abyście mogli trenować samodzielnie i mieli jak największą wiedzę podnoszącą wasze umiejętności jazdy. Oczywiście zapraszamy na trening do Moto Angeles – jeżeli jesteś czytelnikiem materiałów Premium to otrzymasz, aż 400zł zniżki na pobyt treningowo wypoczynkowy w naszej haciendzie. Pamiętaj, że z pakietem premium otrzymujesz natychmiast bon „1500zł Plus” do wykorzystania przy zakupie Dainese, akcesoriów i szkoleń – między innymi przy zakupie renomowanych zawieszeń lub amortyzatorów skrętu Bitubo, (aż 10% zniżki dla czytelników z pakietem 1500zł plus) oraz na serwis w firmie LTD34 (100zł zniżki na serwis zawieszenia) gdzie Łukasz Wieczorek profesjonalnie się Tobą zajmie . Daj się namówić na następujący plan ? : a) zobacz nasz materiał szkoleniowy b) jeżeli Ci się spodoba zostań od razu czytelnikiem Premium i zobacz drugą część naszego filmu, która jest na dole tego materiały dostępna w pakiecie Premium d) jeżeli nie serwisowałeś swojego zawieszenia przez więcej niż dwa sezony to ono nie działa prawidłowo i jego regulacja będzie zaburzona – wykorzystaj zniżkę z pakietu „1500zł plus” na dokonanie serwisu (zrób to dla swojego bezpieczeństwa) i reguluj zawieszenie zgodnie z naszymi wskazówkami. Będzie ich wiele, ale nie martw się – nie będą komplikować tematu, wręcz przeciwnie. Przekonaj się sam ?

Podobało Ci się? PONIŻEJ DRUGA CZĘŚĆ FILMU, którą możesz zobaczyć zostając czytelnikiem Premium – zasubskrybuj nasze materiały Premium, odbierz „1500zł Plus” i oglądaj następną część naszego materiału szkoleniowego. Omawiamy tam pierwszą BARDZO WAŻNĄ propozycję regulacji.


Witaj w sekcji Premium ? – zobacz drugą część filmu z propozycją regulacji napięcia wstępnego widelca. Ważne wyjaśnienie związane z pierwszym filmem. Mówiliśmy tam o wymianie sprężyn na sprężyny o różnej większej lub mniejszej twardości. Do pewnego stopnia tą czynność zastępujemy regulacją napięcia wstępnego. Napięcie wstępne jest genialnym rozwiązaniem, które pozwala nam np. uzyskać mniejszą kompresję widelca na hamowaniu, ale jego „utwardzenie” nie powoduje „utwardzenia” sprężyny w sensie jej zdolności do amortyzacji nierówności. Zapraszamy na film :). Jeżeli macie dodatkowe pytania to zostawcie w komentarzach pod filmem lub piszcie na [email protected]

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl