Jaki kask na skuter? Wybieramy najlepsze produkty dla dorosłych i dzieci

- Artykuł Sponsorowany

Pytania o to, jaki kask na skuter 125 cm3, pojawiają się coraz częściej. To dobra wiadomość, bo jeszcze do niedawna ochrona głowy przy tym typie pojazdu schodziła na dalszy plan. Wielokrotnie powodowało to śmiertelne konsekwencje u użytkowników mniejszych jednośladów. W tym artykule doradzimy konkretne modele, które warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję zakupową.

Czym charakteryzują się motocykle o pojemności 125 cm3?

Motocykle o pojemności 125 cm³ są popularne wśród młodszych kierowców i osób poszukujących lekkiego, ekonomicznego środka transportu. Ich silniki sprawdzają się do codziennej jazdy w mieście oraz na krótsze trasy, ale nie posiadają wystarczającej mocy do wykonywania jazdy na długich dystansach czy na autostradach. W zamian za mniejsze osiągi, motocykle 125 cm³ oferują zwinność i łatwość poruszania się w zatłoczonym ruchu miejskim. Są też tańsze w zakupie i utrzymaniu niż większe modele.

Wszystko to sprawia, że dla wielu motocyklistów jazda na takim sprzęcie jest zabawą. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie prowadziło do braku odpowiedniego zabezpieczenia. Niestety niższa prędkość oraz poruszanie się po drogach utwardzonych, nie oznaczają jeszcze pełnej ochrony.

W każdej chwili mogą wystąpić zdarzenia trudne do przewidzenia, jak: błędy innych uczestników ruchu, brak koncentracji czy kontakt z owadem. To prowadzi do wypadku i w konsekwencji zderzenia czaszki z twardym podłożem. Jeśli nie jest ona chroniona profesjonalnym kaskiem motocyklowym, może dojść do przykrych następstw dla zdrowia i życia.

Kask Bell Qualifier Ascent Czarno-Szary

Czym powinien charakteryzować się dobry kask na motocykl o pojemności 125 cm3?

Jaki kask na skuter? Otwarty czy zamknięty? Designerski czy zapewniający lepszą wentylację? Tani czy drogi? Oto kilka cech, których naszym zdaniem nie powinieneś ignorować:

  • Bezpieczeństwo – najważniejszą cechą kasku jest zapewnienie maksymalnej ochrony dla użytkownika. Model powinien spełniać odpowiednie normy, być wykonany z wytrzymałego materiału (takiego jak poliwęglan lub włókno szklane), mieć wizjer zabezpieczający przed parowaniem.
  • Wyściółka wewnętrzna – wyściółka to bardzo ważny element profesjonalnego produktu. Powinna być miękka, wygodna i zapewniać odpowiednią wentylację. Możliwość prania zapewnia świeżość i higienę.
  • System mocowania – mocowanie musi być stabilne i proste, dzięki czemu łatwo dopasować kask do głowy.
  • Wentylacja – efektywna cyrkulacja powietrza podczas jazdy pomaga w zapobieganiu parowania wewnętrznej części oraz utrzymaniu komfortowej temperatury dla użytkownika.

Więcej porad na temat kasków motocyklowych przeczytasz tutaj: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/kask-na-motocykl-125-cm3-i-skuter-jaki-wybrac.

Jaki kask na skuter wybrać?

Biorąc pod uwagę wskazane powyżej kryteria, przygotowaliśmy propozycję dwóch kasków, które cechują się doskonałą relacją ceny do jakości. Bell Qualifier kosztuje około 400 złotych. To wyjątkowo korzystna oferta. Skorupa wykonana z zaawansowanego technologicznie policarbonu, wizjer wyposażony w system NutraFog II czy antybakteryjna wyściółka – to wszystko sprawia, że Bell Qualifier jest częstym wyborem użytkowników motocykli o pojemności 125 cm3.

W kategorii – jaki kask na skuter dla dziecka, bardzo często wybór pada na Airoh Spark. Decyduje o tym nie tylko jego dobra wytrzymałość, wyposażenie w blendę przeciwsłoneczną oraz system wentylacyjny oparty o dwa regulowane wloty powietrza. Kluczowym atutem jest dynamiczne malowanie, które pozwala wyróżnić się motocykliście na drodze. Taki kask kupimy za około 1000 złotych.

Kask Airoh Spark Shogun Pomarańczowy Matowy

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl