Parking przy lotnisku – czy warto z niego korzystać?

- Artykuł Sponsorowany

Lotnisko Berlin Brandenburg należy do największych w całej Europie. Rocznie obsługuje nawet 50 milionów pasażerów, dlatego zainteresowanie parkingiem w rejonie portu lotniskowego jest wysokie. Pasażerowie mogą zostawić na nim samochód na cały okres urlopu, a po powrocie wsiąść do własnego auta, by dotrzeć do domu. Takie rozwiązanie wiąże się z kosztami postoju, lecz często sprawdza się lepiej niż dojazd na lotnisko komunikacją publiczną. Czy warto zdecydować się na postój na parkingu przy lotnisku Berlin Brandenburg?

Parking przy lotnisku – komu się opłaca?

W przypadku wylotu z lotniska Berlin Brandenburg parking opłaca się przede wszystkim pasażerom, którym zależy na szybkim dojeździe na lotnisko i powrocie do domu po zakończeniu urlopu. Komunikacja publiczna dojeżdża do portu lotniczego w Berlinie, jednak nie wszystkie godziny przyjazdów autobusów i pociągów odpowiadają podróżnym. Taksówki są z kolei dość drogie, dlatego własne auto jest dla nich korzystną. Własne auto przydaje się także pasażerom, którzy zamieszkują małe miejscowości i mają ograniczone możliwości korzystania z transportu publicznego.

Parking przy lotnisku Berlin Brandenburg dobrze sprawdza się w przypadku krótkich wyjazdów, czyli tzw. city break. Jeśli lecisz za granicę na 2-3 dni, pozostawienie auta pod lotniskiem to niewielki wydatek. Jednocześnie auto czeka na Ciebie przy porcie lotniczym, dzięki czemu szybko wrócisz do domu ze spontanicznej wycieczki.

Niedrogi parking w czasie wakacji

Z pomocą Parkos znajdziesz niedrogi parking także na dłuższe wyjazdy. Rezerwacja parkingu z wyprzedzeniem sprawia, że można zaoszczędzić na postoju nawet kilkanaście procent lub więcej. Samochód pozostawiony na parkingu pod lotniskiem będzie strzeżony, dlatego nie musisz obawiać się, że ktoś go zniszczy lub ukradnie. Postój w atrakcyjnej cenie wraz z kosztami dojazdu wynosi tyle samo lub niewiele więcej niż wydatki związane z dojazdem komunikacją publiczną.

Niedrogi parking przy lotnisku Berlin Brandenburg można zarezerwować w nieco większej odległości od terminala. Tańsze parkingi mieszczą się nieco dalej, jednak dojeżdżają do nich autobusy wahadłowe. Dzięki temu pasażerowie w kilka minut dojeżdżają bezpośrednio do terminala bez potrzeby korzystania z dodatkowego transportu. Autobusy odjeżdżają często, dlatego nie ma ryzyka, że pasażer spóźni się na lot, jeśli przyjedzie na parking zgodnie z planem.

Bezpłatny parking do 10 minut

Parking bezpłatny dla pasażerów lotów z portu Berlin Brandenburg znajduje się przy każdym wejściu do terminala. Na przyjeżdżających czeka około 380 miejsc, przeznaczonych na krótki postój do 10 minut. Dzięki temu osoby, które nie potrzebują parkingu na kilka dni, mogą podjechać z kimś pod terminal i wypakować walizki tuż przy wyjściu. Miejsca postojowe szybko się zwalniają, dlatego ruch przy terminalu odbywa się płynnie. Parkingu nie trzeba rezerwować na kilkuminutowy postój. Jedynie, gdy szukasz postoju na cały okres urlopu, warto zadbać o dostępność miejsca na samochód z wyprzedzeniem, by uniknąć problemów z zaparkowaniem w bezpiecznym i niedrogim miejscu.

Jeśli planujesz lot powrotny na inne lotnisko, bezpłatny parking i podwózka przez znajomego są lepszym wyjściem niż pozostawianie własnego auta na parkingu w Berlinie. Podobnie jest w sytuacji, gdy wyjeżdżasz na co najmniej kilka tygodni i opłata za parking wynosi zbyt dużo w stosunku do korzyści z posiadania auta w pobliżu terminala.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl