Oleg Pawelec znów niepokonany

- MotoRmania

18-letni Oleg Pawelec zdominował kolejną, trzecią już rundę motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000 i po podwójnym zwycięstwie na słowackim Slovakiaringu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.
 
Po wygraniu czterech pierwszych wyścigów sezonu w Poznaniu, tym razem młody motocyklista z Nowego Tomyśla musiał stanąć do walki na zupełnie nowym dla siebie torze. 
 
Choć zapoznanie ze słowackim Slovakiaringiem utrudniły opady deszczu podczas piątkowych treningów, podopieczny ekipy BMW Sikora M Motorsport wygrał oba wyścigi klasy Superstock 1000 i z kompletem sześciu zwycięstw prowadzi w tabeli. Do końca tegorocznej rywalizacji pozostały już tylko cztery wyścigi. 
 
Na Słowacji dwukrotnie o zwycięstwo w klasie Superbike walczył także czterokrotny mistrz Polski tej kategorii, Ireneusz Sikora, który w sobotę był trzeci, a w niedzielę drugi, z wygraną rozmijając się po zaciętej rywalizacji o zaledwie trzy dziesiąte sekundy. 


 
Trzeci z zawodników dosiadających motocykli BMW S 1000 RR na oponach Pirelli w barwach BMW Sikora M Motorsport, zaledwie 16-letni Milan Pawelec, na Slovakiaringu wystartował treningowo w klasyfikacji mistrzostw Słowacji, wygrywając oba wyścigi połączonych klas Superstock 1000 i Superbike. 
 
Już za dwa tygodnie motocykliści zespołu BMW Sikora M Motorsport wystartują w czwartej rundzie mistrzostw Europy Alpe Adria, podczas której na chorwackim torze w Rijece odbędzie się także piąta runda organizowanego przez BMW Motorrad Sikora pucharu BMW M Cup. 


 
„To nie był łatwy weekend, ponieważ nie tylko nie jeździłem nigdy wcześniej moim BMW na torze Slovakiaring, ale też w piątek naukę toru utrudniły zmienne warunki i przelotne opady deszczu – mówi Oleg Pawelec. – Podczas obu wyścigów cały czas poznawałem więc nitkę i szukałem limitów, ale mimo wszystko byłem w stanie dowieźć do mety dwa kolejne zwycięstwa, z czego bardzo się cieszę”. 


 
„Zgodnie z przepisami jestem zbyt młody, aby startować w mistrzostwach Polski, dlatego na Slovakiaringu ścigałem się treningowo, w klasyfikacji mistrzostw Słowacji, w których limity wiekowe są nieco niższe – dodaje Milan Pawelec. – Jeździłem już tutaj w tym roku, walcząc o zwycięstwo podczas pierwszej rundy mistrzostw Europy Alpe Adria, dlatego szybko złapałem dobre tempo i w obu wyścigach prowadziłem od startu do mety. To był świetny trening przed rundą w Chorwacji”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl