Najlepsi zawodnicy trenują na flat tracku i nie jest to żadną tajemnicą. Sami chętnie się tym chwalą, z kilku powodów.

Po pierwsze, ten sposób treningów wnosi bardzo dużo do kontroli motocykla i pracy ciałem szczególnie przy rossi moto ranchopoślizgach. Po drugie, trzecie i osiemnaste, ślizganie się na motocyklu jest modne i naprawdę fajne. Zresztą gwiazdy MotoGP nagrały prezentację, w której opowiadają, jak bardzo dużo dał im flat track.

Rossi wrzucił teraz onboard z okrążenia po swoim własnym torze flat-trackowym w miejscowości Tavullia. Uściślając, jest to okrążenie wyłącznie po owalu, połączenie dużego i małego okręgu. Takie okrążenie to około 700-800 metrów. Rossi nagrał onboard z prostą telemetrią naniesioną z danych z kamery GoPro:

Zwróćcie uwagę na moment zamknięcia gazu – to wtedy Rossi wprowadza motocykl w poślizg, dohamowując do zakrętu bokiem, odwracając w ten sposób motocykl już w stronę wyjścia. Zauważcie też, jak wcześnie dodaje gazu – może to zrobić dzięki temu, że motocykl już jest częściowo odwrócony, a do tego również wychodzi z zakrętu poślizgiem na odkręconym gazie, tzn powerslidem.

Jeżeli stwierdzicie, że podoba się Wam taka jazda i wygląda na ciekawą zabawę, zapraszamy na MotoRmania Slajd Zone. Trenujemy dokładnie to samo, co Valentino Rossi czy inni zawodnicy MotoGP, ale na trochę mniejszych maszynach. Sprawdźcie szczegóły!