Dawid Nowak ze Szkopek Teamu ponownie na podium w R3 bLU cRU 

- MotoRmania

Takiego startu sezonu w serii Yamaha bLU cRU R3 FIM World Cup nie miał jeszcze żaden Polak. Podczas drugiej rundy cyklu w holenderskim Assen Dawid Nowak (Szkopek Team) ponownie wywalczył podium, zajmując trzecie miejsce w sobotnim wyścigu. Niedzielny start zakończył na szóstej pozycji, a w klasyfikacji generalnej jest trzeci, ex aequo z Brazylijczykiem Eduardo Burrem.

Cały weekend oceniam pozytywnie, choć czuję też niedosyt. W niedzielnym wyścigu jechało mi się gorzej, czułem że ustawienia motocykla nie były optymalne. Wyrzucało mnie z zakrętów, miałem problemy z utrzymaniem linii. To utrudniło mi walkę o jeszcze lepszy wynik, ale patrząc na całą rundę wykonaliśmy bardzo dobrą pracę. W każdym z czterech wyścigów tego sezonu byłem w ścisłej czołówce i czuję się coraz pewniej w bardzo konkurencyjnej grupie kierowców – podsumował rundę w Assen Dawid Nowak. 

W obu wyścigach kierowca Szkopek Team znajdował się w ścisłej czołówce. Bardzo dobrze radził sobie ze zmiennymi warunkami pogodowymi, pokazał świetne tempo i mocno walczył o pozycję. Szczególnie duże umiejętności pokazał w sobotnim wyścigu, rozgrywanym na częściowo mokrym torze w Assen. Startował z siódmej pozycji i po pierwszych, spokojnie przejechanych okrążeniach, przesuwał się coraz bliżej czołówki. Potrafił też wykorzystać błędy rywali, a sam trzymał się z dala od kłopotów. Na szóstym okrążeniu odważnym manewrem wyprzedził Eduardo Burra i awansował na trzecie miejsce, a chwilę później wyścig przerwano po kolejnej karksie. Wyścig wygrał Hiszpan Marc Vich.

Równie dużo emocji było w niedzielę. Od początku wyścigu na czele znaleźli się Vich oraz Gonzalo Sanchez Melendez, a Dawid Nowak walczył o trzecie miejsce w grupie pościgowej. Różnice były minimalne i przez długą część rywalizacji 15-letni kierowca Szkopek Team znajdował się na podium. Po widowiskowym finiszu wpadł na metę na piątej pozycji, a po karze za wyjazd poza trasę został ostatecznie sklasyfikowany na szóstej pozycji. Wygrał Sanchez Melendez, na jednym z ostatnich zakrętów wyprzedzając Vicha.

Bez względu na problemy z ustawieniami wynik Dawida jest bardzo dobry. Po raz kolejny pokazał nie tylko duże umiejętności, ale też charakter, bo gdy był wyprzedzany, natychmiast walczył o odzyskanie pozycji. O końcowych miejscach decydowały tysięczne części sekundy, więc oba starty trzeba ocenić pozytywnie. Dawid to niezwykle ambitny zawodnik i na pewno chciałby być jeszcze wyżej. Jestem spokojny o to, że w kolejnej rundzie będziemy przygotowani jeszcze lepiej i wesprzemy go w walce o kolejne podium – zapewnił Paweł Szkopek, szef Szkopek Team. 

Po dobrym weekendzie w Assen Nowak utrzymał się w czołówce klasyfikacji generalnej. Razem z Eduardo Burrem zajmuje trzecie miejsce z 59 punktami. Prowadzi Sanchez Melendez, który wygrał trzy z dotychczas rozegranych czterech wyścigów. Następna runda Yamaha bLU cRU R3 FIM World Cup odbędzie się w weekend 14-16 czerwca we włoskim Misano. Wcześniej – 24-26 maja – Dawida zobaczymy na Torze Poznań w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski.

Czołówka Yamaha bLU cRU R3 FIM World CUP po 4 z 12 wyścigów:

  1. Gonzalo Sanchez Melendez (Hiszpania) – 75 pkt
  2. Marc Vich (Hiszpania) – 61
  3. Eduardo Burr (Brazylia) – 59
  4. Dawid Nowak (Polska) – 59
  5. Takumi Takahashi (Japonia) – 43
  6. Dorian Joulin (Francja) – 38

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl