Ćwiczymy zakręty na drodze- wsiadaj, powiemy Ci co i jak.
MotoRmania
13 lutego 2021

Jeżeli macie kilka minut to zapraszamy na spokojną przejażdżkę po zakrętach drogi przy której położona jest hacienda Motormanii. Przyjazd do nas na turnus to nie tylko możliwość treningów sportowych na różnego rodzaju maszynach, ale również cieszenia się jazdą drogową po najlepszych trasach motocyklowych jakie możecie sobie wyobrazić. Poniższy film przeznaczony jest dla osób początkujących i średniozaawansowanych. Chcemy Wam zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów, które pomogą Wam cieszyć się płynną, stosunkowo dynamiczną, a jednocześnie bardzo bezpieczną jazdą. Należy pamiętać o tym, że maszyna stabilna, czyli taka, która w zakręcie nie jest niepokojona nagłymi transferami masy jest maszyną szybką. Szybkość jest możliwa dzięki przyczepności, a stabilna maszyna zapewnia nam największą przyczepność. Tą stabilność uzyskujemy poprzez progresywne hamowanie, dobranie odpowiedniego punktu skrętu, ale także poprzez unikanie nadmiernej redukcji przez zakrętem.

Na zbyt niskim biegu w centrum zakrętu maszyna staje się nerwowa kiedy dodajemy gazu, a to nas ogranicza. Prawidłowe dobranie punktu hamowania i skrętu wynika z prawidłowej pozycji – ta daje nam najlepszą możliwą widoczność, a co za tym idzie, najlepszą możliwość oceny sytuacji i podjęcia optymalnych działań. Zapraszamy na materiał 🙂 P.S. Jeżeli chcesz więcej filmów i chciałbyś bezpłatnie z nami trenować kliknij tutaj. Jeżeli chciałbyś przyjechać do haciendy na turnus treningowy kliknij tutaj 🙂

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły