Rekord Polski: 4,2 tys. kierowców złapanych na nowy radar w ciągu 10 dni.

- MotoRmania

Odpowiedzialność za zamieszanie ponosi odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1. Nowy system został uruchomiony 20 stycznia i działa na dwóch odcinkach. Krótszy ma 16 km długości i znajduje się między Tuszynem, a Piotrkowem Trybunalskim. Drugi funkcjonuje na odcinku od Kamieńska do obwodnicy Częstochowy i ma około 41 km długości.

Generalna Inspekcja Transportu Drogowego odnotowała na krótszym odcinku 4211 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości przez pojazdy jadące w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego.

Według GITD na tym odcinku w obu kierunkach w ciągu doby przejeżdża około 20 tys. pojazdów. Według inspekcji już po uruchomieniu pierwszego z tych odcinków liczba łamiących przepisy przepisów zmniejszyła się 10 razy.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl