Gwiazdy MotoGP opowiadają, jak ważny jest flat-track!
Piotr Jędrzejak
29 grudnia 2016

Wspaniała czwórka Królewskiej Klasy tłumaczy, jak dirt-track pomógł rozwinąć ich styl jazdy.

Od pewnego czasu nieustannie bombardujemy Was filmami, zdjęciami i zaproszeniami na treningi MotoRmania Slajd Zone lub na ranczo MotoRmania Flat Track. Opowiadamy, że możecie trenować tam na naszych motocyklach, przewracać się do woli, szczegóły tutaj. Na Slajd Zone i na Flat Tracku trenujemy kontrolę gazu w powerslidach, slajd z użyciem redukcji lub tylnego hamulca. Później wszystko łączymy i dodajemy jeszcze przedni hamulec. Ćwiczenia mają dokładnie taką samą charakterystykę jak to, co oglądamy na filmach z rancza Rossiego czy treningów Marqueza. Dosłownie każdy z uczestników wychodzi od nas szczęśliwy – poobijany, zmęczony, ale zadowolony. Dość często zdarza się pytanie: jak to, co nauczyliście się na małych, 70-kilogramowych motocyklach, przenosi się na duże motocykle drogowe. Zawsze odpowiadamy Wam, że technika jazdy przenosi się w stosunku 1:1. Teraz nasze słowa potwierdza Marc Marquez: „Oczywiście to jest zupełnie inny motocykl, ale uczucie tej lekkości i szukania przyczepności możemy używać tu w MotoGP.”

Marquez bokiem, na flat tracku.

Umiejętności, które nabywacie na Slajd Zone, pomagają jechać skutecznie, urywać kolejne sekundy na torze oraz poprawić swoje bezpieczeństwo na co dzień. Trenując slajdy wypracowujecie sobie nowe nawyki i zyskujecie nową wiedzę na temat zachowania motocykla.

Teraz na oficjalnym kanale MotoGP pojawił się film, w którym wspaniała czwórka Królewskiej Klasy (Kenny Roberts, Mick Doohan, Valentino Rossi i Marc Marquez) tłumaczy, jak dirt-track pomógł rozwinąć ich styl jazdy. Dirt-track i flat-track jest tym samym, ale pod inną nazwą. My dodaliśmy do tego filmu polskie napisy (koniecznie włączcie je w ustawieniach odtwarzacza).

Jeżeli znajdujecie się w grupie osób, które już uczestniczyły w naszych szkoleniach MotoRmania Slajd Zone, usłyszycie tutaj dokładnie to samo, co opowiadaliśmy Wam przy okazji jazdy na pitbike’ach. Naprawdę nie ściemnialiśmy! Jeżeli jednak jeszcze nie jeździliście na Slajd Zone lub zastanawiacie się nad uczestnictwem w SWM Dirtquake Cup – może cztery gwiazdy MotoGP ostatecznie Was do tego przekonają.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły