Sporty, kolcowane opony i… wjazd na mamucią skocznię narciarską?!

- Piotr Jędrzejak

Chłopaki zrobili to, co każdemu przeszło przez myśl przynajmniej raz w życiu.

Skocznia narciarska Vikersundbakken to nie byle jaki obiekt sportowy. Jest to jedyna, mamucia skocznia w Norwegii, a przy okazji jedna z trzech największych skoczni na świecie. Jej punkt konstrukcyjny to K-200, a rekordowy skoczek poleciał tam na odległość 251,5 m. Całkiem nieźle, prawda?

Norwescy stunterzy doszli jednak do wniosku, że w skokach narciarskich jest trochę zbyt mało pierwiastka motocyklowego i postanowili to naprawić. Wprawdzie nie skoczyli z całego rozbiegu tak jak Robbie Maddison (musicie to zobaczyć!), ale zrobili coś, co chciałby zrobić pewnie każdy. Odziali swoje stunt-sportowe motocykle w kolcowane opony i rozpoczęli zabawę w hillclimb!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl