Stunterzy wyjechali terroryzować autostradę… i jako jedyni pomogli kierowcy po stłuczce

- Piotr Jędrzejak

Nie, motocykliści nie mieli związku ze stłuczką. Ale jako jedyni zatrzymali się aby pomóc.

Pamiętacie inicjatywę Ride Of Century? Stunterzy wciąż co roku w wakacje zbierają się w amerykańskim St. Louis, aby grupowo jeździć po mieście oraz okolicznych autostradach i obwodnicach. Tym razem, wjeżdżając na jedną z wielopasmowych tras szybkiego ruchu, stunterzy napotkali na korek. Samochody tłoczyły się, zwalniały i omijały zator. Powodem zatoru okazała się stłuczka – samochód zablokował dwa prawe pasy. Jednak nikt się nie zatrzymał. Dopiero stunterzy podjechali z pomocą!

Samochód osobowy uderzył w betonową przeszkodę, możliwe że w coś, co spadło z ciężarówki. Motocykliści wyciągnęli ludzi z samochodu i upewnili się, że jest bezpiecznie. Następnie zepchnęli samochód, aby utorować przejazd.

W aucie było sporo pustych butelek piwa i niewykluczone, że kierowca był pod wpływem. Nie zmienia to faktu, że pierwsza pomoc należy się bezdyskusyjnie.

Zszokowany faktem, że inni kierowcy tylko przejeżdżali, Brian_636 podsumował akcję: „Poświęć sekundę ze swojego dnia, aby pomóc innemu człowiekowi”.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl