Team LRP Poland na mecie drugiej rundy FIM EWC

- MotoRmania

Po dramatycznym finiszu polski zespół minął linię mety 24-godzinnego wyścigu motocyklowych MŚ FIM EWC na belgijskim torze Spa-Francorchamps na 23. pozycji w klasyfikacji generalnej i 13. miejscu w klasie EWC. 
 
Podopieczni Bartłomieja Lewandowskiego pokazali w Belgii świetne tempo, długo walcząc o miejsce w pierwszej piątce i na finiszu nadal mając szansę na czołową dziesiątkę. 
 
W ostatnich godzinach wyścigu, po przejechaniu ponad trzech tysięcy kilometrów, posłuszeństwa odmówił jednak zawór w silniku BMW S 1000 RR polskiej ekipy. Po pokonaniu regulaminowego minimum, wynoszącego 75% dystansu przejechanego przez zwycięzcę, zespół nie miał jednak zamiaru się poddawać. 
 


Zgodnie z przepisami i podobnie jak podczas wyścigu Bol d’Or dwa lata temu, polska ekipa minęła linię mety w dramatycznym i nietypowym stylu. Dominik Vincon ostatnie okrążenie pokonał pchając motocykl przez blisko siedem kilometrów drogą serwisową wzdłuż toru, a następnie minął szachownicę w regulaminowym czasie, poniżej pięciu minut po zwycięzcy. 

 „To był bardzo trudny i dramatyczny wyścig – mówi szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Nasi zawodnicy, Dominik Vincon, Pepijn Bijsterbosch i Julian Puffe, wykonali w Belgii kawał świetnej roboty, podobnie jak cała ekipa pracująca w alei serwisowej. Także nasz motocykl był bardzo dobrze przygotowany i pracował perfekcyjnie niemal od startu do mety. Na ostatnich kilometrach zatrzymała nas usterka, która w takim sporcie, jak wyścigi długodystansowe może przydarzyć się każdemu niezależnie od tego, jak dobrze przygotuje się do rywalizacji. Znów pokazaliśmy jednak charakter i wolę walki, mimo przeciwności mijając linię mety jako jedni z bohaterów wyścigu. Cieszy mnie nie tylko świetna praca całej ekipy, ale także tempo, jakie pokazaliśmy. Przez długi czas walczyliśmy o miejsce w pierwszej piątce i zgarnęliśmy dodatkowe punkty, przyznawane pierwszej dziesiątce po ósmej i szesnastej godzinie wyścigu. Co prawda sędziowie uznali, że z powodu krótszej drogi serwisowej na torze w Spa nie mogą przyznać nam punktów za trzynaste miejsce na mecie, ale nie ma to dla nas znaczenia, bo po ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w ten weekend, samo minięcie szachownicy daje nam ogromną satysfakcję. Bardzo dziękuję polskim kibicom, którzy dopingowali nas na torze, przed telewizorami i w naszych mediach społecznościowych”.  

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl