Team LRP Poland gotowy na ekstremalny weekend FIM EWC w Belgii

- MotoRmania

Polski zespół wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw świata FIM EWC, podczas 24-godzinnego wyścigu na belgijskim torze Spa-Francorchamps licząc na walkę o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. 
 
Podopieczni Bartłomieja Lewandowskiego rozpoczęli sezon FIM EWC od dwunastego miejsca w klasie EWC w kwietniowym, 24-godzinnym wyścigu na legendarnym torze Le Mans. 
 
Dwa miesiące po tamtych zmaganiach polska ekipa wraca do walki z nowym egzemplarzem BMW S1000RR i w najbliższy weekend ponownie chce pokazać się z dobrej strony. 
 
Rok temu Team LRP Poland ukończył rywalizację na belgijskim, liczącym blisko siedem kilometrów torze Spa-Francorchamps na dziewiątej lokacie. Bohaterską jazdą popisał się wówczas szef zespołu, który wystartował w wyścigu mimo poważnej kontuzji z kwalifikacji.


 
W tym sezonie Bartłomiej Lewandowski skupia się na roli managera ekipy, podczas gdy do Dominika Vincona i Pepijna Bijsterboscha dołączył Julian Puffe. 
 
Zawodnicy dosiądą BMW S1000RR na oponach Pirelli, przygotowanego przez szefa technicznego ekipy, Marcina Kolanowskiego i obsługiwanego podczas zawodów przez studentów Politechniki Wrocławskiej.
 
24-godzinny wyścig w Spa-Francorchamps rozpocznie się w sobotę o godzinie 14:00 i będzie na żywo relacjonowany na antenach Eurosportu oraz w usłudze Eurosport Player. 

„Ubiegłoroczny wyścig w Belgii był naprawdę szalony – mówi Bartłomiej Lewandowski. – Zaczynając od mojego startu z kontuzją, przez zmienną pogodę, czerwone flagi, aż po wzruszający finisz w pierwszej dziesiątce. Spa to ekstremalny tor, dlatego w najbliższy weekend znów musimy być gotowi na wszystko. Po wyścigu w Le Mans zbudowaliśmy, zresztą jak zawsze, od zera nowy motocykl, ale przed nami jeszcze sporo ciężkiej pracy podczas treningów i kwalifikacji, aby jak najlepiej przygotować się do sobotniego startu. Cała ekipa jest jednak bardzo zmotywowana, dlatego liczymy na udany weekend i kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata”.

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl