Nowe wyzwanie podczas węgierskiej rundy BMW M Cup

- MotoRmania

Już w najbliższy weekend motocykliści pucharu BMW M Cup wystartują w wyścigach drugiej rundy sezonu, które odbędą się na węgierskim torze Pannonia-Ring. Do walki w mistrzostwach Europy Alpe Adria staną tam także zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport, w tym Ireneusz Sikora i zaledwie 16-letni Milan Pawelec.  

W maju Pawelec zaskoczył wszystkich, gdy podczas swojej pierwszej wizyty na słowackim Slovakiaringu do ostatnich metrów w walczył o zwycięstwo w inauguracyjnej rundzie mistrzostw Europy. 

Przed startem sezonu motocyklista z Nowego Tomyśla jeździł już po węgierskim Pannonia-Ringu swoim BMW S 1000 RR, dlatego w najbliższy weekend będzie chciał ponownie walczyć w czołówce klasy Superstock 1000. Na udany weekend w klasie Superbike liczy z kolei zawodnik i szef zespołu, czterokrotny mistrz Polski tej kategorii, Ireneusz Sikora. 

Na technicznym i wymagającym Pannonia-Ringu do walki staną także motocykliści BMW M Cup, do których dołączą również nowi rywale. Po opuszczeniu pierwszej rundy sezon z opóźnieniem rozpocznie m.in. Daniel Wachowski, który wygrał pierwszą edycję pucharu i w tym sezonie awansuje do klasy Pro. „Jestem pod wrażeniem niesamowitego tempa, jakie moi koledzy narzucili podczas pierwszej rundy – mówi zawodnik z Jasła. – Stawka jest w tym roku bardzo mocna, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać najbliższego weekendu. Jestem pewien, że na Węgrzech padną kolejne rekordy”.

Po dwóch zwycięstwach w wyścigach pierwszej rundy w Poznaniu, w klasyfikacji generalnej klasy Pro prowadzi pochodzący ze Śląska Paweł Sobczyk, z kolei w kategorii Cup liderem jest Sylwester Byczkowski. 

„Pannonia-Ring to bardzo wymagający tor, na którym prowadzenie motocykla i technika jazdy są zdecydowanie ważniejsze niż moc, dlatego czeka nas ciekawy, ale też pracowity weekend” – dodaje gdańszczanin, który razem z kilkoma innymi zawodnikami przygotowywał się do zawodów na innym węgierskim torze, znanym z Formuły 1 Hungaroringu.

Gościnnie w drugiej rundzie BMW M Cup wystartuje na Węgrzech Oleg Pawelec, który w maju w barwach BMW Sikora M Motorsport zdominował pierwszą rundę mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, sięgając po pole position i ze sporą przewagą wygrywając oba wyścigi. 

Podobnie jak podczas pierwszej rundy, także i tym razem zawodników czeka sesja kwalifikacyjna oraz dwa wyścigi; sobotni i niedzielny. Najnowsze informacje, wyniki i zdjęcia z Węgier znaleźć będzie można pod adresem www.facebook.com/bmwmcup .„Po gościnnym starcie w BMW M Cup w Poznaniu i świetnym początku mistrzostw Europy Alpe Adria na Słowacji nie mogę się doczekać powrotu na mój motocykl – mówi Milan Pawelec. – Pannonia-Ring to tor o zupełnie innej charakterystyce niż Slokaviaring, ale miałem już okazję jeździć po nim moim BMW S 1000 RR, dlatego wiem mniej więcej czego się spodziewać i nie mogę się doczekać wyścigów. Rywalizacja na poziomie mistrzostw Europy nigdy nie jest łatwa, ale jesteśmy dobrze przygotowani do walki i damy z siebie wszystko”.

„Pierwsza runda BMW M Cup zakończyła się ogromnym sukcesem i przyniosła mnóstwo emocji, dlatego z dużym podekscytowaniem udajemy się na Węgry – dodaje Ireneusz Sikora, czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i organizator BMW M Cup. – Dla części naszych zawodników będzie to nowy tor, do tego nieco inny niż ten w Poznaniu, dlatego całą stawkę czekają intensywne treningi, a wyścigi mogą zakończyć się kilkoma niespodziankami. Tym bardziej że do rywalizacji dołączą nowi uczestnicy. Na udany weekend w mistrzostwach Europy liczymy także jako zespół, a ja jako zawodnik, dlatego przed nami mnóstwo emocji”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl