Sukcesy Piotra Biesiekirskiego: Dwukrotne zwycięstwo w mistrzostwach Hiszpanii

- MotoRmania

Piotr Biesiekirski w widowiskowym stylu wygrał oba wyścigi czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000, na torze w portugalskim Estorilu w sobotę triumfując z przewagą trzech sekund, a w niedzielę, po zaciętej walce, o zaledwie cztery setne sekundy.

Najszybszy w kwalifikacjach, 21-latek z ekipy Fau55 Euvic Racing w pierwszym wyścigu na portugalskim torze Estoril musiał przebijać się z ósmej pozycji po zamieszaniu na starcie, ale po 17 okrążeniach walki wpadł na linię mety na pierwszym miejscu, ustępując tylko trzem zawodnikom mocniejszej klasy Superbike.

W drugim wyścigu jedyny Polak w połączonej stawce długo jechał na drugiej lokacie w klasie Superstock i czwartej łącznie, ale zaatakował na 14 z 17 okrążeń, sięgając nie tylko po zwycięstwo w swojej kategorii, ale także drugą pozycję w Superbike’ach.

Po czwartej rundzie mistrzostw Hiszpanii Piotr Biesiekirski jest w tabeli trzeci i ma na swoim koncie pięć zwycięstw oraz w sumie sześć podiów na siedem startów.

„Jestem bardzo szczęśliwy – mówi Piotr Biesiekirski. – Tydzień temu wróciłem do walki w mistrzostwach Europy Moto2 po kontuzji kolana, jakiej nabawiłem się właśnie tutaj, w Estorilu. W ten weekend mieliśmy bardzo dobre tempo, ale walka nie była łatwa. W pierwszym wyścigu musiałem się przebijać po zamieszaniu na starcie. W drugim walczyłem do ostatnich metrów, wygrywając z przewagą zaledwie czterech setnych sekundy. W obu wyścigach mogłem wysłuchać Mazurka Dąbrowskiego ze szczytu podium, z flagą Polski w dłoniach. Dla każdego sportowca to magiczne chwile. Bardzo dziękuję zespołowi i polskim kibicom, a teraz nie mogę już doczekać się kolejnej rundy mistrzostw Europy Moto2”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Informacja prasowa

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl