Video: Gabriel Chętnicki wygrywa II rundę Mistrzostw Włoch!
Eliasz Davidson
11 lutego 2015

Rewelacyjny „Gaba” potwierdza swoje szanse na tytuł Mistrza Włoch!

Gabriel Chętnicki na dobre rozjeździł się już w tym sezonie. Po zwycięstwie podczas I rundy motocrossowych Mistrzostw Włoch, nasz najszybszy junior poczuł, że jest w stanie wygrywać z najlepszymi i na kolejną eliminację do Castiglione del Lago pojechał pewny siebie jak nigdy wcześniej. Ponad 5 000 kibiców było świadkami emocjonujących wyścigów w niezwykle ciężkich warunkach. Na „makarońskie” zmagania ponownie zjechała się cała śmietanka Mistrzostw Świata włączając w to m.in. Maxa Nagla, Antonio Cairoliego oraz Tommy’ego Searle’a, którzy walczą o zwycięstwo w klasie Elite i 120 000 euro nagrody głównej.

Dla nas jednak najważniejsze było to, co się działo w klasie MX125. Na błotnistej i bardzo wymagającej trasie Gaba po raz kolejny zaliczył rewelacyjny występ. Zawodnik zespołu JD 191 KTM Racing w pierwszym wyścigu zameldował się na trzecim miejscu, ale w drugim nie dał już szans swoim rywalom i po świetnym starcie objął prowadzenie, którego nie oddał do samej mety. Dzięki zwycięstwu podczas II rundy, Chętnicki umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej i w najbliższy weekend stanie przed szansą zdobycia tytułu Mistrza Włoch w klasie 125. Gabriel może zostać pierwszym Polakiem, który tego dokona, więc tym bardziej trzymamy mocno kciuki za naszego rodaka!

W wideo poniżej możecie obejrzeć skróty całych zawodów. Wyścigi Gaby i dekoracja na podium zaczyna się od 3:43.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły