Video: Zwycięstwo Gabriela Chętnickiego podczas I rundy Mistrzostw Włoch MX!
Eliasz Davidson
5 lutego 2015

Nasz najszybszy junior już zaczął podbijać europejskie tory!

Gabriel Chętnicki już w zeszłym roku pokazał, że jest najszybszym juniorem w motocrossie w naszym kraju. W sezonie 2014 „Gaba” rzadko pojawiał się na polskich zawodach, bo jego głównym celem były Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwa Czech. Okazało się, że taka taktyka opłaciła się, bo Chętnicki zdobył 2 indywidualne tytuły u naszych południowych sąsiadów oraz po jednym drużynowym mistrzostwie w Polsce i Czechach. Młody Polak zaliczył też kilka dobrych występów w europejskiej serii nabierając doświadczenia w walce z nieletnimi zawodnikami fabrycznych zespołów.

W tym roku podopieczny Jana Zaremby chce nawiązać walkę z najlepszymi, dlatego zimę spędza w cieplejszych krajach niż nadwiślana ojczyzna, trenując i ścigając się z europejską czołówką. W ubiegły weekend „Gaba” wystartował w I rundzie Międzynarodowych Mistrzostw Włoch w klasie 125 i… wygrał te zawody! Chętnicki objechał takich zawodników jak Kim Savaste (aktualny Mistrz Świata MX85), Gianluca Facchetti (II-vice Mistrz Europy, znany ze swojego szalonego rytuału przed startem) czy Ivan Petrov i sprawił, że Włosi po raz pierwszy podczas swoich mistrzostw usłyszeli Mazurek Dąbrowskiego.

Warto również wspomnieć, że w tych zawodach w głównych klasach wystartowali czołowi zawodnicy MXGP jak Antonio Cairoli, Gautier Paulin, czy Jeremy Van Horebeek, co świadczy o poziomie i prestiżu zwycięstwa naszego rodaka.

Koniecznie zobaczcie, jak Gabriel „Czetniki” pokazywał makaroniarzom polski motocross!

Oraz sprawdźcie wideo z kamery Cairoliego z tych samych zawodów.

Eliasz Davidson
Redaktor naczelny

Redaktor Offroad. Eliasz ma KTMa, kocha KTMy i wszystko to, co się z nimi wiąże. Jego pokój jest pomarańczowy, tak samo jak bokserki. Poza tym, uwielbia motocross -  w błocie objedzie nas wszystkich. Dwa razy. Masz sprawę? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły