Honda CR500 z Nitro? Czemu nie!?

- Eliasz Davidson

Gdy pół litra w dwusuwie to wciąż zbyt mało…

Doskonale wiemy, że uwielbiacie piekielnie mocne motocykle. Wiemy też, że uwielbiacie dwusuwy. A co może być lepsze od połączenia tych dwóch cech? Chyba tylko Honda CR500 doładowana podtlenkiem azotu.

Jest konkurencja, w której przerabianie, tuningowanie crossówek i osiąganie coraz to największej mocy nie ma końca. Mowa oczywiście o hill climbingu, czyli takiej bardziej hardcore’owej wersji drag racingu. Zasada jest taka sama, jak w wersji asfaltowej – chodzi o pokonanie danego odcinka w jak najszybszym czasie, z tym, że w brudnej odsłonie tej dyscypliny, zawodnicy jadą w pojedynkę i przy okazji muszą wdrapać się na szczyt (lub jak najbliżej szczytu) bardzo stromej i niebezpiecznej góry.

Aby sobie ułatwić zadanie, zawodnicy przerabiają swoje motocykle montując w nich długie wahacze, czasami koła z metalowymi łopatami i przede wszystkim montują mocne silniki. Dwusuwowe pięćsety w tej konkurencji to żadna nowość, ale nasz bohater postanowił pójść krok dalej i do swojej Hondy CR500 założył instalację „Nitro”. Efekt jest naprawdę świetny, bo w połączeniu z „ogarniającym” szoferem bez większego problemu pokonał piekielnie trudny podjazd…

Okazuje się, że instalacje z podtlenkiem gazu w hill climbingu to nic nadzwyczajnego i zdarzały się nawet crossowe Yamahy z silnikiem R1 i „Nitro”.

A co wy myślicie o takich sprzętach? Spróbowalibyście sami zaliczyć jakiś podjazd za sterami takiego potwora?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl