Zobacz LIVE: RED BULL X-FIGHTERS w gotowości na epicką tragedie grecką!
MotoRmania
10 czerwca 2015

12 czerwca w Atenach odbędą się jedne z najbardziej spektakularnych zawodów w historii Red Bull X-Fighters.

Prestiżowa seria w świecie sportów motorowych zaliczy swój gorąco wyczekiwany debiut w greckiej stolicy na tle widowiskowej kopalni marmuru Dionysos na górze Pentelejkon. Wydarzenie będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem www.redbullxfighters.com i www.redbull.tv.

Pierwszy przystanek na greckiej ziemi odbędzie się w miejscu, które może okazać się jedną z najbardziej ekscytujących lokalizacji w historii Red Bull X-Fighters. Spektakularna kopalnia marmuru Dionysos, z której pochodził słynny biały marmur wykorzystany do budowy Akropolu, zamieni się w największy i najtrudniejszy tor światowej serii 2015.

Na drugim przystanku sezonu zaprezentuje się dwunastu najlepszych riderów FMX na świecie,  w tym ośmiu zwycięzców poprzednich edycji Red Bull X-Fighters, którzy stoczą walkę o cenne punkty w klasyfikacji generalnej. Na szczycie podium podczas inauguracyjnego przystanku sezonu w Mexico City niespodziewanie stanął Clinton Moore z Australii, a tuż za nim uplasowali się Nowozelandczyk Levi Sherwood i Francuz Tom Pagès. Teraz cała trójka będzie musiała zmierzyć się z pozostałymi pretendentami do tytułu mistrza. W Atenach zadebiutują aktualny mistrz światowej serii Josh Sheehan (AUS) oraz Taka Higashino (JPN). Obydwoje z pewnością spróbują nadrobić zaległości w rankingu.

Najlepsi riderzy FMX świata przekroczą wszelkie granice, prezentując przeczące prawom grawitacji triki na motocyklach, które wzbiją się na wysokość 15 metrów i pokonają w powietrzu dystanse dochodzące do
30 metrów, a to wszystko na oczach publiczności wypełniającej najbardziej wyjątkową i najgoręcej wyczekiwaną lokalizację sezonu 2015 dosłownie po brzegi. Kopalnia marmuru Dionysos znajduje się na górze Pentelejkon i wraz z innymi kopalniami zlokalizowanymi w tym regionie już od czasów złotego wieku Peryklesa stale dostarcza słynny marmur, który został wykorzystany do wzniesienia wielu wspaniałych budowli starożytnej Grecji.

Spektakularny tor, którego budowa na trzech poziomach kopalni dochodzących do wysokości siedmiu metrów zajęła trzy tygodnie, zapewni zawodnikom możliwość obrania wielu różnych linii jazdy. Na torze w Atenach pojawi się rekordowa liczba trzech kickerów, trzech super kickerów, dwóch ziemnych ramp i trzech quarter pipe’ów. Do budowy toru potrzeba było 12 500 m² ziemi dostarczonej w samo serce kopalni o wymiarach 350 x 230 m i głębokości 80 m.

Pięcioodcinkowy Red Bull X-Fighters World Tour 2015 wystartował w Mexico City. Po przystanku w Atenach, 10 lipca przeniesie się do Madrytu (Hiszpania), a następnie 12 września do Pretorii (RPA), natomiast wielki finał odbędzie się 30 października w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Lista riderów Red Bull X-Fighters w Atenach, Grecja 2015

  1. Clinton Moore (AUS), 2. Levi Sherwood (NZL), 3. Tom Pagès (FRA), 4. Dany Torres (ESP), 5. Remi Bizouard (FRA), 6. Adam Jones (USA), 7. Javier Villegas (CHI), 8. Josh Sheehan (AUS), 9. Taka Higashino (JPN), 10. Rob Adelberg (AUS), 11. David Rinaldo (FRA) 12. tbc 

OGLĄDAJ NA ŻYWO

Transmisję z Red Bull X-Fighters w greckich Atenach będzie można obejrzeć na żywo na stronie redbullxfighters.com oraz za pośrednictwem Red Bull TV 12 czerwca o godzinie 21:00 czasu CET.
Z Red Bull TV można korzystać na podłączonych telewizorach, konsolach do gier, urządzeniach mobilnych i innych. Pełną listę urządzeń znajdziesz na about.redbull.tv.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły