Wietrzne Glen Helen – III runda Red Bull X-Fighters

- MotoRmania

Kanadyjskie zwycięstwo w USA!

Informacja prasowa

Sobotnia rywalizacja w ramach zawodów Red Bull X-Fighters została przerwana z powodu porywistych wiatrów wiejących w Glen Helen. Trudne warunki atmosferyczne nie przekreśliły jednak całkiem trzeciego przystanku Światowej Serii. Organizatorzy podjęli decyzję o potraktowaniu wyników kwalifikacji jako finalnych. Australijczyk Rob Adelberg, wygrał poprzez wysokie noty, które uzyskał w kwalifikacjach. Francuz Tom Pages zajął drugie miejsce i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

W sobotę w Glen Helen w USA, Rob Adelberg po raz pierwszy w karierze odniósł zwycięstwo w zawodach Red Bull X-Fighters. Zawdzięcza to zasłużonej wygranej w sesji kwalifikacyjnej, przed odwołaniem finałowych pojedynków. Wiatr o prędkości dochodzącej do 9 m/s uczynił rywalizację zbyt niebezpieczną, nawet dla najlepszych zawodników na świecie. Tom Pages zajął drugie miejsce i prowadzi w klasyfikacji generalnej z 245 punktami nad Danym Torresem (210). Trzecie miejsce zajął Japończyk Taka Higashino, który buduje formę na występ przed własną publicznością – podczas kolejnego przystanku w Osace.

Rob Adelberg, który ostatnio zdobył srebrny medal na X-Games w Brazylii, miał znakomity pierwszy przejazd w kwalifikacjach. Cliff-hanger flip w jego wykonaniu przyniósł mu 85,1 pkt. To wystarczyło, aby pokonać Pagesa (83,8 pkt) i Higashino (83,6 pkt). Zwycięzca Światowej Serii z 2011 roku Dany Torres miał spore trudności z olbrzymim torem i ukończył kwalifikacje na siódmym miejscu.

„Zacząłem mój przejazd od jednego z najtrudniejszych trików, jakie kiedykolwiek robiłem. Ten cliff-hanger flip był najlepszym, jaki zrobiłem.” – powiedział 24-letni Adelberg – zawodnik, który rok temu mimo złamania szczęki w Glen Helen zajął szóste miejsce. Jego dotychczasowy najlepszy wynik to drugie miejsce w Dubaju w 2012 roku.

11. Todd Potter (USA)

KLASYFIKACJA GENERALNA ŚWIATOWEJ SERII RED BULL X-FIGHTERS PO ZAWODACH W GLEN HELEN:
1. Tom Pagès 245 pkt
2. Dany Torres 210 pkt
3. Rob Adelberg 210 pkt
4. Levi Sherwood 145 pkt

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!