Tom Pages zajmuje 1 miejsce na Red Bull X-Fighters w Meksyku
MotoRmania
9 marca 2013

W piątek (8 marca) Francuz Tom Pages wprawił wielotysięczny tłum w niedowierzanie, prezentując najwyższy poziom FMX’owych trików, które zapewniły mu zwycięstwo podczas pierwszego przystanku sezonu 2013 Red Bull X-Fighters w Mexico City. Emocji dostarczył także udany debiutancki występ reprezentanta Meksyku – Erica Ruiza.
Tom Pages z Francji wygrał w piątek inauguracyjną rundę Światowej Serii Red Bull X-Fighters 2013, dając w Mexico City emocjonujący popis freestyle’owych umiejętności. W pełnym akcji finale pokonał Hiszpana Dany’ego Torresa, wzbudzając zachwyt 38 tysięcy widzów. Trzecie miejsce zajął broniący mistrzowskiego tytułu Levi Sherwood z Nowej Zelandii. Przystanek na arenie walk byków Monumental Plaza de Toros był pierwszym z sześciu na mapie tegorocznej serii, która zawita na cztery kontynenty. Znakomity przejazd pełen dopracowanych trików zapewnił lokalnemu bohaterowi Ericowi Ruizowi spektakularny debiut w zawodach Red Bull X-Fighters mimo faktu iż Meksykanin odpadł w pierwszej rundzie.

Światowa Seria Red Bull X-Fighters powróciła do Mexico City po raz pierwszy od 2010 roku. 11 najlepszych riderów świata prezentowało zapierające dech w piersiach skoki nad 13-metrową górą ziemi położoną w samym sercu olbrzymiej areny walk byków. Podczas wykonywania trików wzbijali się na wysokość 15 metrów i pokonywali w powietrzu dystanse dochodzące nawet do 30 metrów. Triumfator meksykańskiej rywalizacji – Pages otrzymał także nagrodę Swatch Best Move za swojego „special flipa”.

Było to drugie zwycięstwo w karierze Toma Pages, który na cześć ostatnio zmarłego japońskiego ridera Eigo Sato, wystąpił w Meksyku w koszulce z jego nazwiskiem.

W repertuarze Francuza znalazły się trzy trudne triki – „special flip” nad siedzeniem motocykla, „volt” podczas którego zaliczył obrót w powietrzu wokół własnej osi, oraz „flair” z obrotem o 540 stopni. „Nie wiem, czy to będzie mój rok, czy nie, ale będę dalej trenował i spróbuję nauczyć się nowych trików!” zapowiadał po piątkowej rywalizacji Pages.

Kolejny przystanek Red Bull X-Fighters odbędzie się 12 kwietnia w Dubaju (ZEA).

Wyniki Red Bull X-Fighters – Mexico City:

1. Thomas Pages (FRA), 2. Dany Torres (ESP), 3. Levi Sherwood (NZL) 4. Rob Adelberg (AUS), 5. Josh Sheehan (AUS), 6. Maikel Melero (ESP), 7. Todd Potter (USA), 8 . Truman Caroll (AUS), 9. Erick Ruiz (MEX), 10. Martin Koren (CZE)

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły