Tom Pages po raz czwarty wygrywa Red Bull X-Fighters w Madrycie!

- MotoRmania

Tom Pagès po raz czwarty wygrywa najbardziej prestiżowe zawody Freestyle Motocross Red Bull X-Fighters w Madrycie. Występując przed tłumem dwudziestotysięcznej publiczności, “Latający Francuz” dokonuje niemożliwego – jako pierwszy zawodnik na świecie wygrywając czwarty raz z rzędu na arenie Las Ventas. Clinton Moore z Australii zajął drugie miejsce, a Josh Sheehan stanął na podium jako trzeci.

informacja prasowa

Jedyny przystanek światowej serii Red Bull X-Fighters 2016 zapisał się na kartach historii pod znakiem wieczoru pełnego rekordów, podczas którego Tom Pagès przeniósł FMX na zupełnie inny poziom i w swoim stylu zaprzeczył prawom fizyki na legendarnej arenie Las Ventas. Pagès nie tylko zwyciężył po raz czwarty z rzędu zawody w stolicy Hiszpanii, ale również otworzył nowy rozdział we freestyle motocrossie lądując kilkakrotnie swoją odwrotną flarę w zawodach.

Clinton Moore Red Bull X-Fighters 2016 fot. Joerg Mitter Red Bull Content Pool

Mimo, że jego finałowy przejazd nie był najczystszy, to efektowne tricki wystarczyły, aby pokonać broniącego tytułu Clintona Moore oraz mistrza podwójnych backflipów Josha Sheehana w trzyosobowym finale. Tom Pagès już podczas pierwszej rundy pokazał publiczności swoją nową, odwrotną flarę.

Wchodząc do finału Francuz musiał zmierzyć się z Joshem Sheehanem, który zaliczył dwa potężne podwójne salta w tył podczas swoich obu przejazdów oraz z Moorem, który tego wieczoru zachwycał precyzją tricków i efektownym bundy varialem na dystansie 37,5 metra. Jako pierwszy na torze pojawił się Sheehan, który niestety zaliczył nieprzyjemny upadek na quaterze w trakcie próby swojej flary i stracił koncentrację. W grze zostało już tylko dwóch zawodników.

Winners Red Bull X-Fighters 2016 fot. Joerg Mitter Red Bull Content Pool

Tom Pagès chcąc pokonać Moore’a musiał sięgnąć po swoje wszystkie najlepsze tricki. Mimo kilku niezbyt czystych lądowań, jego przecząca fizyce nowa odwrotna flara i bike flip dały mu zwycięstwo nad perfekcyjnym Clintonem Moorem i zapewniły miejsce w księdze rekordów za sprawą czwartego triumfu w Madrycie.

Powtórkę transmisji z Red Bull X-Fighters w Madrycie można obejrzeć na Red Bull TV, a teraz zobaczcie podsumowanie najlepszych momentów:

Wyniki zawodów Red Bull X-Fighters Madrid 2016:
1. Tom Pagès (FRA)
2. Clinton Moore (AUS)
3. Josh Sheehan (AUS)
4. Levi Sherwood (NZL)
5. Maikel Melero (ESP)
6. Rob Adelberg (AUS)
7. Taka Higashino (JPN)
8. David Rinaldo (FRA)
9. Dany Torres (ESP)
10. Adam Jones (USA)
11. Tom Robinson (AUS)
12. Sebastian Westberg (FIN)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl