Start światowej serii Red Bull X-Fighters 2013
MotoRmania
6 marca 2013

Światowa Seria Red Bull X-Fighters wystartuje już w najbliższy piątek 8 marca w Mexico City.

Broniący tytułu Mistrza – Nowozelandczyk Levi Sherwood powróci do jednego z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie, w
którym wraz z wygraniem pierwszych międzynarodowych zawodów w 2009 roku rozpoczęła się jego freestyle motocrossowa kariera. Na arenie Monumental Plaza de Toros ponownie zbierze się tłum 38 tysięcy fanów.

Mistrz Światowej Serii – Levi Sherwood, który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Red Bull X-Fighters (2009) rozegrane na arenie walk byków Monumental Plaza de Toros, spróbuje powtórzyć ten sukces w piątek 8 marca podczas otwarcia sezonu 2013 właśnie w Mexico City. W zeszłym roku Sherwood wygrał trzy przystanki i jest gotowy bronić tytułu podczas sześciu kolejnych tegorocznej serii, które rozegrane zostaną na czterech kontynentach.

Francuz Tom Pages, który w zeszłym sezonie uplasował się tuż za Sherwoodem i Hiszpan Dany Torres – Mistrz z 2011 roku, który ubiegłoroczną rywalizacje zakończył na 3 miejscu, także będą walczyć o najwyższe miejsce na podium.

Torres zaliczył już pięć występów w Mexico City, mieście, które było gospodarzem Red Bull X-Fighters sześć razy rzędu w latach 2005-2010. Na podium w Meksyku spróbują wspiąć się także inni pretendenci do tytułu, tacy jak Josh Sheehan i Rob Adelberg z Australii, Todd Potter z USA czy Maikel Melero z Hiszpanii.

Najbliższa rywalizacja rozegrana zostanie na torze, którego szerokość wynosi zaledwie 43 metry, a powierzchnia całkowita 1 452 metry kwadratowe, co z pewnością zapewni wiele emocji nie tylko dla zawodników, ale także dla publiczności.

Światowa Seria 2013 zawita również do Dubaju (ZEA), Glen Helen (USA), Osaki (JPN), Madrytu (ESP) i Pretorii (RPA).

Lista zawodników – Mexico City 2013:

Levi Sherwood (NZL), Josh Sheehan (AUS), Todd Potter (USA), Rob Adelberg (AUS), Tom Pages (FRA), Dany Torres (ESP), Alex Cervantes (MEX), Maikel Melero (ESP), Martin Koren (CZE), Truman Carroll (AUS), Erick Ruiz (MEX).

Na cześć zawodnika Eigo Sato (1978-2013), który doznał w czwartek 28 lutego śmiertelnych obrażeń podczas treningu w Japonii, w Mexico City wystartuje 11 zawodników.

Inauguracyjny przystanek Światowej Serii 2013 będzie można zobaczyć na żywo 9 marca o godzinie 04.45 (polskiego czasu) na Red Bull TV – pod poniższym linkiem: http://live.redbull.tv/events/180/xf-2013-mexico-city/

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły