Red Bull X-Fighters w Madrycie – Tom Pages podwójnie triumfuje!

- MotoRmania

W piątek (19/07) w Madrycie rozegrał się decydujący przystanek Red Bull X-Fighters!

Informacja prasowa

Na kilka godzin przed rozpoczęciem startu zawodów, świat obiegła wiadomość, że finałowy przystanek serii (planowany na wrzesień w RPA) nie odbędzie się. Tym samym, ostatnią rundą w 2013 r. stała się rywalizacja w stolicy Hiszpanii. Dotychczasowy faworyt zawodów – Thomas Pages zdobył koronę mistrza Światowej Serii Red Bull X-Fighters! Jego perfekcyjny występ był zwieńczeniem najbardziej ekscytującego sezonu w 13-letniej historii imprezy.

19 lipca Tom Pages z Francji wygrał słynne zawody FMX, zachwycając 23-tysięczna widownię, zgromadzoną na arenie walk byków Las Ventas w Madrycie. W piątkowym finale Red Bull X-Fighters, zaliczył swój najlepszy występ, idealnie wykonując olśniewający trik Flair (obrót o 540 stopni na quarter-pipe), Special Flip (salto w tył nad lecącym motocyklem) oraz Volt (obrót w powietrzu wokół własnej osi tuż obok motocykla), a następnie wprawiając tłum w podziw zupełnie nowym trikiem o nazwie Flair Tsunami, przy którym jego nogi powędrowały wysoko w stronę oświetlonego księżycem nocnego nieba. Japończyk Taka Higashino ukończył rywalizację na drugim miejscu, a na trzecim uplasował się Javier Vilegas z Chile.

Pages podczas każdego z pięciu przystanków Red Bull X-Fighters 2013 stawał na podium, co dało mu szansę na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Francuz wygrał Światową Serię z sumą 360 punktów na koncie. Drugą lokatę zdobył mistrz z 2011 roku, Hiszpan Dany Torres, który uzbierał 260 punktów. Mistrz z 2012 roku, Levi Sherwood z Nowej Zelandii, zajął w klasyfikacji generalnej piąte miejsce.

Red Bull X-Fighters 2013 przechodzi do historii. Wszyscy zapamiętają jednak wysoki poziom tegorocznego sezonu. Riderzy prezentowali całkiem nowe triki, a pięć przystanków na trzech kontynentach wyłoniło czterech różnych zwycięzców – Pages wygrał inauguracyjny przystanek w Mexico City, Torres zwyciężył w Dubaju, Adelberg triumfował w Glen Helen, Higashino zajął pierwsze miejsce Osace, a na koniec Pages w spektakularny sposób wygrał w Madrycie. Nagroda Swatch Best Move powędrowała w ręce Torresa.

Retransmisję z imprezy obejrzeć możecie na stronie Red Bull.

Wyniki z przystanku w Madrycie
1. Thomas Pages (Francja),
2. Taka Higashino (Japonia),
3. Javier Villegas (Chile),
4. Maikel Melero (Hiszpania),
5. Dany Torres (Hiszpania),
6. Levi Sherwood (Nowa Zelandia),
7. Rob Adelberg (Australia),
8. Josh Sheehan (Australia),
9. David Rinaldo (Francja),
10. Clinton Moore (Australia).

Klasyfikacja generalna światowej serii
1. Pages 360 punktów,
2. Torres 260,
3. Higashino 245,
4. Adelberg 240,
5. Sherwood 225,
6. Villegas 150,
7. Rinaldo 125,
8. Adam Jones (USA) 120,
9. Melero 115,
10. Sheehan 115.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl