Set-up motocykla MotoGP – zobaczcie o co chodzi!

- Piotr Jędrzejak

W czasie weekendu wyścigowego zawodnicy pracują nad set-upem motocykla, aby móc wycisnąć z niego pełnię możliwości w niedzielnym wyścigu. Czasem też winę za swoje słabe wyniki zrzucają właśnie na nieodpowiedni set-up. A na czym dokładnie polega set-up motocykla? Rąbka tajemnicy ujawnia szef ekipy Cardion AB, Marco Grana na przykładzie motocykla Karela Abrahama. Jest to sprzęt z silnikiem Aprilii RSV4 oraz na podwoziu ART. Zwróćcie uwagę chociażby na zmyślny sposób montowania wahacza i widelca oraz na prostotę, z jaką można dobrać się do tylnego amortyzatora.

Niestety za dystrybucję tego typu klipów odpowiada Dorna, właściciel praw do MotoGP, a ta firma nie ma zwyczaju niczego udostępniać. Dlatego video obejrzycie, ale po przejściu do YouTube.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl