1290 Super Duke R – bestia znowu na kole!
Piotr Jędrzejak
22 lipca 2013

W poprzedni weekend w angielskim Goodwood odbyła się mega-impreza motoryzacyjna Festival of Speed. Dla KTMa była to świetna okazja, żeby po raz kolejny zaprezentować swoją szaloną bestię w postaci prototypowej wersji 1290 Super Duke R. Pamiętacie pierwszy, dziki film z tym motocyklem? Podobno tamten kierowca wciąż próbuje dojść do siebie po przejażdżce, dlatego w Goodwood za kierownicą zasiadł Jeremy McWilliams, były zawodnik MotoGP. Nie wiemy do końca jak opisać zachowanie Super Duke’a, ale wygląda trochę tak, jakby za wszelką cenę chciał zrzucić swojego kierowcę. Podoba nam się to!

http://youtu.be/Jk_cV6VLTTY

KTM miał ograniczone możliwości nagrywania video na festiwalu, a więc dźwięk pochodzi z GoPro i nie jest do końca zsynchronizowany. Mimo wszystko, chyba i tak nie ma co narzekać na dwa megafony Akrapovica…

Przy okazji zobaczcie też, jak wygląda 1290 Super Duke w wersji niemalże produkcyjnej, ale w malowaniu Patriot Edition.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły